Gol i asistencija Filipa Kostića u pobedi nad Bajernom! (VIDEO)

Fudbaleri Ajntrahta deklasirali su minhenski Bajern 5:1 u desetom kolu Bundeslige.

Jedan od najzaslužnijih za debakl Bavaraca bio je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Kostić je bukvalno “nokautirao” Bajern golom i asistencijom za ekspresno vođstvo Ajntrahta 2:0, nakon isključenja Džeroma Boatenga.

Robert Levandovski je smanjio rezultat krajem prvog poluvremena, ali domaćin u nastavku razbija velikana pogocima Abrahama, Hinteregera i Pasijensije.

Ajntraht je uspeo da zaseni i impresivnu pobedu Lajpciga nad Majncom od čak 8:0, uz het-trik Tima Vernera.

Borusija Dortmund je bila ubedljiva protiv Volfsburga sa 3:0, pogocima Azara, Gereira i Gecea u drugom poluvremenu.

U jednom od derbija dana Menhengladbah je odoleo Bajeru u Leverkuzenu sa 2:1 i zadržao vodeće mesto na tabeli Bundeslige.

U poslednjem meču dana Frajburg je izbegao poraz u Bremenu pogotkom dvostrukog strelca Nilsa Petersena u trećem minutu nadoknade za konačnih 2:2.

Dan će zatvoriti berlinski derbi između Uniona i Herte.