Godišnjica Mitrovog gola i meča o kojem ćete pričati unucima (VIDEO)

Prošlo je tačno godinu dana od najveće pobede u novijoj istoriji srpskog fudbala, od trijumfa Orlova nad Portugalom u gostima sa 2:1.

Pred tu utakmicu u Lisabonu se znalo – samo trijumf vodi direktno na Mundijal, a svaki drugi ishod tera Srbiju u nepredvidljivost baraža.

Nije počelo dobro, već u drugom minutu je Renato Sančez doveo domaće u vođstvo, ali Stojkovićev tim nije se dao poljuljati, pošto je Dušan Tadić u 33. minutu izjednačio.

Bila je bolja Srbija, ali gol nije dolazio… Sve do 90. minuta, kada je Aleksandar Mitrović milimetarski preciznim udarcem glavom posle centaršuta Tadića doneo neviđeno slavlje.

Godinu dana kasnije, sa nestrpljenjem čekamo Mundijal i mečeve sa Brazilom (24. novembra), Kamerunom (28. novembra) i Švajcarskom (2. decembra).