Filip Kostić isključen, Ajntraht prošao u polufinale Kupa Nemačke (VIDEO)

Fudbaleri Ajtrahta iz Frankfurta plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke pošto su pred svojim navijačima pobedili Verder, (2:0), dok je Bajer iz Leverkuzena pobedio Union Berlin sa 3:1.

Tako su se Ajntraht i Bajer pridružili Sarbrikenu i Bajernu i to su ekipe koje će se do kraja sezone boriti za veliki pehar Kupa Nemačke.

U Frankfurtu je bilo dosta uzbuđenja, a u centru pažnje bio je i reprezentativac Srbije Filip Kostić koji je upisao asistenciju kod drugog gola, ali je zaradio i isključenje u prvom minutu nadoknade vremena.

U poslednjem minutu prvog poluvremena posle pregledavanja VAR snimka dosuđen je penal za Ajntraht koji je Andre Silva pretvorio u pogodak.

U nastavku, tačnije u 60. minutu, Kostić je sjajno prošao po levoj strani, odlično centrirao pred gol, na pravom mestu bio je Japanac Daiči Kamada i to je bilo 2:0.

Mora se reći da je sudija opravdano isključio Kostića koji je u prvom minutu nadoknade vremena sprečio kontru gostiju. Povukao je rukom protivničkog igrača sa leđa, a onda ga neoprezno nagazio u predelu lista i za sudiju nije bilo dileme, pokazao mu je crveni karton.

Ajntraht je u nadoknadi, koja je potrajala punih 11 minuta odoleo i sačuvao pobedu.

Pre toga, u Leverkuzenu, “farmaceuti” su pobedili Union sa 3:1, a Neven Subotić je ceo meč presedeo na klupi ekipe iz Berlina.

Gostu su u 39. minutu ipak došli do vođstva kada je Markus Ingvartsen udarcem glavom prosledio loptu u mrežu Bajerna.

U drugom delu, tačnije u poslednjih 20 minuta, usledio je preokret, a svemuje prethodio drugi žuti karton za igrača Uniona Lenca u 71. minutu.

Samo minut po isključenju, Bajer je izjednačio preko Karima Belarabija, da bi Čileanac Aganguiz u 86. minutu posle centaršuta kaja Haverca doneo prednost ekipi iz Leverkuzena.

U nadoknadi vremena, posle brze kontre tačku na pobedu Bajera stavio je Francuz Musa Dijabi.