FIFA U-20: Srbija u finalu Svetskog prvenstva! (VIDEO)

Da, dobro ste pročitali – naši fudbaleri igraće za titulu prvaka sveta protiv Brazila. U dramatičnom meču polufinala, izbacili smo Mali posle produžetaka.

Da, naši “orlići”, momci stari 20 godina i mlađi, igraće u subotu rano ujutru protiv Brazila za titulu prvaka sveta.

U dramatičnoj utakmici polufinala (a, kako drugačije kad su naši u pitanju?), posle trećeg uzastopnog produžetka u nokaut fazi prvenstva na Novom Zelandu:

Našu reprezentaciju u finale je odveo gol rezerviste Ivana Šaponjića u 101. minutu utakmice, posle kornera koji je izveo strelac vodećeg gola za naš tim, Andrija Živković, i visokog skoka, asistenta, Miloša Veljkovića.

BRAVO MAJSTORI, POZLATILO VAM SE FINALE!

Na Novom Zelandu, gde časovnik žuri deset sati u odnosu na naš, naša omladinska reprezentacija odigrala je dramatičnu utakmicu polufinala FIFA Svetskog prvenstva! U Ouklendu, na stadionu “Nort Harbur”: Srbija – Mali 2:1, 1:1 (1:1)! Igrali su se produžeci, koje je Mali završio sa desetoricom.

Prvi gol za našu reprezentaciju, već u 4. minutu, postigao je Andrija Živković na pas Nemanje Maksimovića, koji je štoper Sulejman Kulibali samo zakačio vrhom kopačke. Kada se našao oči u oči sa Điguijem Dijarom, Živković je reagovao hladnokrvno i levom nogom plasirao loptu u donji levi ugao protivničkog gola.

Imali smo tri velike šanse za gol da povedemo 2:0, možda i 3:0 potom, nismo ih iskoristili i onda, nakon treće propuštene u nizu, u 40. minutu usledila je kontra, koju smo naizgled zaustavili, ali se onda iz drugog plana pojavio levi bek Jusuf Kone, primio loptu, stao, pogledao i poslao projektil  levom nogom u donji levi ugao našeg golmana Predraga Rajkovića koji je bio nemoćan – 1:1.

Kažnjeni smo surovo!

A, onda nismo imali ni sreće, jer je bomba Milana Gajića u 70. minutu završila na prečki i potom se odbila malo ispred gol-crte. POGLEDAJTE!

Ali, onda… U produžecima, Sergej Milinković-Savić osvojio je loptu na sredini terena i poslao dobar pas napred ka rezervisti Ivanu Šaponjiću, koji je izborio korner. A, onda specijal Veljka Paunovića. Centaršut Andrije Živkovića, skok Miloša Veljkovića koji je sa 6, 7 metara od gola vratio loptu na peterac, a odatle – Šaponjić glavom zakucava fudbal u mrežu Malija – 2:1!

Igrao se 101. minut!

SRBIJA: Rajković – Gajić, Veljković, Babić, Antonov – Maksimović, Sergej Milinković-Savić, Zdjelar – Gaćinović, Živković – Mandić.

MALI: Đigui – S. Dijara, Maiga, Kulibali, Kone – Samaseku, Falaje, Dumbija, Diedone – Traore, Dijalo.