FIFA U-20: Srbija – Meksiko 2:0 (VIDEO)

“Orlići” idu u nokaut fazu Svetskog prvenstva kao pobednici grupe, posle sjajne predstave u meču sa Meksikancima.

Naša omladinska reprezentacija odigrala je još jedan odličan meč na FIFA Svetskom prvenstvu u Novom Zelandu, u 3. kolu Grupe D rutinski, ali srčano pobedila Meksiko rezultatom 2:0 (2:0), osvojila prvo mesto u “grupi smrti” i zaslužila slabije rivale u osmini finala.

Urugvaj ili Mali će kao drugoplasirani na Brazil (odlučiće žreb), a mi? Mi ćemo sačekati rasplet u grupama E i F, kako bismo saznali da li nam je naredni rival Honduras, Fidži, Mađarska, Nigerija ili Severna Koreja. A, prođemo li osminu finala, u četvrtfinale ćemo na boljeg iz meča SAD – Kolumbija.

Nije bilo svejedno, znali su to momci Veljka Paunovića i učinili su sve da lakši put ka završnici zasluže! Bravo, majstori! I srećno…

“Orlići” su u Danedinu, na svega pet stepeni Celzijusovih, poveli već u 2. minutu golom Nemanje Maksimovića glavom, posle lepe i uigrane akcije našeg tima iz auta sa desne strane, a onda je u 42. minutu Andrija Živković postigao PRELEP pogodak iz slobodnog udarca sa preko 20 metara za velikih 2:0.

Bio je to udarac od kog se Meksikanci nisu oporavili ni posle 15 minuta pauze, iako su u opštoj ofanzivi u finišu utakmice stvorili nekoliko šansi, ali ono što nije zaustavila naša odbrana Milan Gajić/Miloš Veljković/Srđan Babić/Nemanja Antonov, zaustavio je sjajni Predrag Rajković, koji je s tri intervencije u periodu od 65. do 81. minuta izludeo temperamentne i na trenutke prljave Meksikance.

Oni su, znajući rezultat utakmice koja je odigrana u isto vreme (Mali – Urugvaj 1:1), eliminisani s turnira…

REZULTATI 3. KOLA:

Srbija – Meksiko 2:0 (2:0)
/Maksimović 2, Živković 42/

Mali – Urugvaj 1:1 (1:1)
/Traore 44 – Akosta 17/

TABELA: Srbija 6 (+3), Urugvaj 4 (0), Mali 4 (0), Meksiko 3 (-3).

*napomena: posle remija 1:1 u meču Mali – Urugvaj, ove dve reprezentacije poravnate su po svim parametrima, pa će odlučivati lutrija, a ko bude imao više sreće igraće protiv Urugvaja ili Gane, ovaj drugi ide na impresivni Brazil.

SRBIJA: Rajković – Gajić, Veljković, Babić, Antonov – Zdjelar, Maksimović, Milinković-Savić – Gacinović, Zivković, Mandić.

MEKSIKO: Gonzales – K. Gutijerez, Gonzales, Guzman, E. Gutijerez, Lozano, Martinez, Ramirez, Areola, Agire, Pineda.