EURO U-19: Srbija – Španija 0:4 (VIDEO)

Loša igra omladinaca Srbije, ubedljiva pobeda Španije!

Fudbalska reprezentacija Srbije za uzrast do 19 godina izgubila je od Španije rezultatom 4:0 u utakmici 2. kola grupe B Evropskog prvenstva u Rumuniji.

Izabranici Dejana Govedarice nisu mogli da pruže jači otpor selekciji Španije koja je bez sumnje najjača na ovom prvenstvu.

Srbija je igrala u sastavu: Perić, Petković, Ćosić (kapiten), Jojić, Brašanac, Čaušić, Lukić, Vitas, Pešić, Rogač i Kuzmanović, dok su u drugom poluvremenu na teren istrčali i Mrkela, Despotović i Trujić.

Španci su poveli već u 13. minutu preko Morate, da bi dva minuta kasnije prednost duplirao Huanmi. Morata je drugim golom u 22. minutu praktično rešio pitanje pobednika, a navijače Srbije naročito je zabrinula loša komunikacija u odbrani, zbog čega su tako brzo i primljeni golovi.

Jedinu priliku za gol u prvom poluvremenu imao je Nenad Lukić u 9. minutu meča.

U nastavku su Španci, zadovoljni rezultatom, primirili loptu, ali omladinci Srbije njihovu pasivnost nisu umeli da iskoriste.
Pred kraj utakmice, u 75. minutu, Morata je het-trikom stavio tačku na ovaj meč koji se neće pamtiti po dobrom.

U drugom meču u grupi, Turska i Belgija igrale su 1:1.

Španija je prva u grupi B sa šest bodova, Srbija ima tri, a Turska i Belgija po jedan..