Egzibicija ‘Orlića’ protiv Bugarske (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije slavila rezultatom 4:1 u prijateljskom meču. Dva gola Darka Lazovića, po jedan Stefana Šćepovića i Saše Markovića.

Bugarske selekcije poslednjih godina su najbolje “mušterije” naših fudbalera, a pozitivna tradicija nastavljena je u petak u Inđiji.

Posle pobeda od 6:1 i 1:0 u mečevima “A” timova, izabranici Aleksandra Jankovića deklasirali su Bugare rezultatom 4:1 (3:1).

Na dobro pripremljenom terenu, strelci su bili Darko Lazović u četvrtom i 25, Stefan Šćepović u 31. i Saša Marković u 75. minutu, dok je Cvetanov dao počasni gol za goste u 11. minutu.

Bila je to revija lepih poteza srpskih fudbalera, na koje bi – posebno na planu realizacije – mogle da se ugledaju njihove starije i slavnije kolege, koje u 20.30 časova dočekuju Severnu Irsku na Marakani.

Goleadu je otvorio Lazović. Primio je loptu na 18 metara, prebacio je na desnu nogu i prefinjenim udarcem pogodio gornji levi ugao.

Bugari su uzvratili iz kontranapada po desnom boku, koji je Cvetanov rutinski završio na suprotnoj stativi, ali to je što se tiče stoprocentnih šansi bilo sve od njih za ovaj meč.

Drugi gol Srbije posledica je teškog kiksa jednog bugarskog defanzivca, koji je u kaznenom prostoru dozvolio Filipu Đuričiću da mu oduzme loptu. Fudbaler holandskog Herenvena doturio je loptu usamljenom Lazoviću, koji je sa pet-šest metara mogao da pita golmana u koju stranu da mu šutira.

Najlepši pogodak bio je delo Lazovića i Šćepovića. Krilo Crvene zvezde sa leve strane je uputilo centaršut spoljnim delom desne kopačke, a napadač belgijskog Kortrajka poentirao glavom, u stilu oca Slađana pre dvadesetak godina – 3:1!

Đuričić je imao lep pokušaj loba sa 16 metara, ali je bio zamalo neprecizan, dok je Šćepović u drugom poluvremenu nosio loptu po levom boku kao buldožer, međutim, iz nepovoljnog ugla pogodio je samo stativu.

Selektor Janković – na čijem debiju su “orlići” jesenas pobedili Izrael (1:0) – i njegov kolega počeli su da vrši izmene, pa je igra morala da izgubi na ritmu i tečnosti. Ipak, publika je videla još jedan pogodak, upravo u režiji igrača sa klupe.

Član OFK Beograda Saša Marković primio je loptu na poziciji desnog krila, oslobodio se dvojice čuvara i ušao duboko u šesnaesterac, a onda iskosa poslao neodbranjivu dijagonalu u mrežu Bugara – 4:1.

Nekoliko minuta kasnije, mali kuriozitet: Stefana Šćepovića zamenio mlađi brat Marko, napadač Partizana.

Mladima u utorak predstoji još jedna dobra provera, ovog puta u Novom Sadu protiv Ukrajine.

SRBIJA: Kirovski (od 46′ Vasić) – Miljković, Savić, Gudelj, Rodić (od 84′ Nastasić) – Medojević, Ignjovski (od 52′ Mitošević) – Aleksić (od 65′ Marković), Đuričić, Lazović (od 84′ Kojić) – M. Šćepović (od 79′ S. Šćepović).