Dva gola Luke Jovića za prvo mesto na listi strelaca Bundeslige! (VIDEO)

Dva Jovićeva gola u pobedi Ajntrahta

Frankfurtski Ajntraht savladao je Šalke sa 3:0, a ključnu ulogu ponovo je odigrao srpski reprezentativac Luka Jović.

Posle 45 minuta igre u Frankfurtu, nije bilo golova. Teško je domaći tim dolazio do šansi protiv Šalkea, sve dok tim iz Gelzenkirhena nije “probio” Jović u 61. minutu, nakon odličnog trka Anta Rebića.

Jović je “preuzeo” loptu od reprezentativca Hrvatske, zastao na ivici kaznenog prostora, razmišljao je da li da odmah šutira ili krene u dribling, a drugopomenuto se ispostavilo kao pravi potez, pošto je tako našao prostor da savlada dobro organizovane goste.

Već u 73. minutu je Jović došao i svog drugog gola na meču, kada je u ulozi asistenta bio Filip Kostić (četvrta asistencija ove sezone). Kostić je prošao po levom boku i poslao povratnu loptu tačno na penal, odakle je mladi Bijeljinac udarcem “iz prve” matirao Ralfa Fermana.

Aler je u 81. spremno reagovao na odbitak i potvrdio trijumf svog tima, za četvrto mesto na tabeli, nakon što je Ferman sprečio Jovića da zabeleži het-trik.

Ajntraht je četvrti na tabeli sa 20 bodova, dok je Šalke 14. sa deset.