Dušan Tadić i Sautempton sve bliži Čempionšipu (VIDEO)

Sautempton je na kraju ipak uspeo da dođe do boda, koji im ostavlja kakve-takve šanse u borbi za opstanak.

Fudbaleri Sautemptona osvojili su samo bod na gostovanju kod Lester Stija (0:0) u unapred odigranoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za “svece”, koji su na King Pauer stadionu u Lesteru tokom većeg dela meča bili u podređenom položaju.

Sautempton je na kraju ipak uspeo da dođe do boda, koji im ostavlja kakve-takve šanse u borbi za opstanak, ali se i dalje nalaze u zoni ispadanja sa 29 bodova, četiri manje od Svonsija, prve ekipa van zone ispadanja, dok je Lester osmi sa 44.

“Sveci” do kraja šampionata dočekuju Bournmaut i Mančester Siti na svom terenu, dok gostuju Evertonu i Svonsiju.

U međuvremenu, odmeriće snage sa Čelsijem u polufinalu FA Kupa u nedelju na londonskom Vembliju.

U drugom meču večeras, fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima Barnli sa 2:1 u zaostaloj utakmici 31. kola.

Čelsi je do vođstva stigao autogolom Kevina Longa u 20. minutu koji je loše reagovao posle centaršuta Viktora Mozesa s desnog boka, da bi izjednačenje Barnliju doneo Ešli Barns u 64. minutu.

Gosti iz Londona su do pobede ipak došli pogotkom Mozesa u 69. minutu koji je iskoristio centaršut Emersona s levog boka i savladao Nika Poupa.