Đorđević strelac protiv Đenove (VIDEO)

Srpski napadač je zatresao mrežu gostiju u 35. minutu, kada je na sebi karakterističan način postigao gol glavom.

Uzbudljiv fudbal i neke neočekivane rezultate donelo je 5. kolo Serije A, pošto su dve najbolje plasirane ekipe doživele kikseve. Juve je posebno šokirao navijače na svom terenu u duelu sa fenjerašem, dok je Roma poražena od Sampdorije zbog autogola Manolasa.

Lacio je pobedio Đenovu u Rimu, a značajan doprinos osvajanju tri boda dao je i Filip Đorđević, koji je bio strelac u prvom poluvremenu.

On je ispratio centaršut Lulića, izbegao je ofsajd zamku i izašao sam pred gol gostiju i glavom smestio loptu u mrežu.

Drugi gol postigao je Anderson u 62. minutu posle fantastično izvedenog slobodnog udarca. Ceo meč odigrao je Dušan Basta, starter je bio i Sergej Milinković-Savić, koji je zamenjen u završnici, dok je u ekipi Ðenove Darko Lazović presedeo na klupi.

Sampdorija je pobedila Romu, ali je za to zaslužen štoper Vučice Manolas, koji je postigao autogol u 85. minutu. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, ali je drugo donelo veliko uzbuđenje. Najpre je Sampdorija povela golom Edera, koji je najbolji strelac Serija A posle prvih pet kola sa šest postignutih golova. Uzvratila je Roma preko Mohameda Salaha u 65. minutu posle asistencije Pjanića.

Do kraja meča vicešampion Italije je napadao, imao je više od igre, ali je ekipa Valtera Zenge ipak uspela da slavi zbog autogola grčkog štopera.

Juventus je još jednom šokirao svoje navijače, pošto je na svom terenu remizirao sa Frosinoneom, ekipom koja pre toga nije osvojila ni bod i zakucana je za dno tabele. Povela je Stara torinska dama preko Zaze u 55. minutu, ali je pravi šok za šampiona Italije došao u nadoknadi vremena, kada je Blanšard izjednačio.

Tim Roberta Manćinija krupnim koracima grabi ka tituli, jer je zabeležio petu pobedu zaredom, jedini ove sezone, kojom je učvrstio vođstvo na tabeli.

Gol odluke Inter je postigao deset minuta nakon odmora, a uspehu je doprineo i srpski reprezentativac Adem Ljajić, koji je igrao do 57. minuta.

Napoli je odigrao razočaravajućih 0:0 protiv Karpija, Fiorentina je bila sigurna u duelu sa Bolonjom (2:0), a Sasuolo je nastavio sa iznenađenjima trijumfom na Siciliji protiv Palerma (1:0).