Dejan Lekić sa dva gola torpedovao Barselonu! (VIDEO)

Tim iz Pamplone savladao prvaka Evrope (3:2), a bivši golgeter Crvene zvezde postigao dva gola! Šampionska trka u Španiji najverovatnije završena…

Srpski internacionalac Dejan Lekić najverovatnije je rešio šampionsku trku u Španiji!

Bivši napadač Crvene zvezde postigao je dva gola u pobedi njegove Osasune protiv Barselone (3:2) i učinio ogromnu uslugu Real Madridu, koji sada ima priliku da pobegne na +10!

Lekić je postigao golove u 5. i 22. minutu, a pogodak za domaći sastav delo je Raula Garsije u 56. Barsu su u igri do poslednjeg minuta držali pogoci Sančeza u 52. i Telja u 73. minutu.

Pomalo neočekivano, domaći sastav vodio je sa dva gola razlike već u 20. minutu, a najzaslužniji za to bio je napadač koji se ove zime dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom, tačnije s povratkom na Marakanu. On je silno želeo da ostane u Pamploni i pokaže šta ume i – pokazao je.

Dva gola s početka duela (prvi levom nogom u punom trku, a drugi udarcem neposredno pred Valdezom) pokazali su da Lekić i te kako ima potencijala da igra u jednoj od najjačih liga Evrope.

Barsa je, kao po običaju, preuzela konce igre u svoje ruke, uspela je i da smanji rezultat preko Sančeza (nakon što su mu dva gola poništena) u 51. minutu, ali da se neće lepo provesti u Pamploni samo četiri minuta kasnije nagovestio je Raul Garsija, kada je po treći put savladao golmana gostiju.

Kako je meč odmicao domaći fudbaleri spuštali su ritam, polako ostajali i bez snage, a šampion je to umeo da koristi. Gvardiolini momci na vreme su postigli drugi gol i smanjili na 2:3 (Teljo, 73. minut), međutim, uzbudljiv finiš ipak je pripao Osasuni.

Opsada gola domaćeg sastava trajala je čitavih desetak minuta, Barsa je čak uspela da preko Sančeza i izjednači, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Ova situacija verovatno je najsumnjivija na utakmici, pošto ni usporeni snimak nije najjasnije pokazao da li je nedozvoljene situacije zaista i bilo.

Na kraju, Realu ostaje da likuje i čeka nedeljni okršaj s Levanteom, kako bi prednost u odnosu na drugoplasirane Katalonce podigao na plus 10, dok će Gvardiola morati da stavi prst na čelo i zapita se da li je odluka da na ovako vrućem gostovanju igra bez najboljih fudbalera Ćavija i Inijeste bila ispravna…