Bundesliga: Rajković igrao u pobedi HSV-a!

Borusija doživela debakl i ugrozila plasman u Ligu šampiona!

Koliko do pre nekoliko kola, Borusija Dortmund se borila za titulu u Nemačkoj, a posle novog neuspeha u pitanje je doveden i plasman u Ligu šampiona: aktuelni vice-šampion Bundeslige i Evrope je u 22. kolu nemačkog prvenstva deklasiran na gostovanju Hamburgeru sa 3:0.

Predvođeni novim trenerom, Mirkom Slomkom koji je prošle nedelje preuzeo HSV koji je bio pretposlednji na tabeli, domaćin je odigrao odlično u odbrani, a u njoj se od starta našao pomalo zaboravljeni Slobodan Rajković, koji se kod prethodnog trenera, Berta van Marvijka, ne da nije naigrao, već mu je ovo bio ovosezonski debi u Bundesligi.

Sa Rajkovićem u bedemu, Hamburger je u potpunosti neutralisao ofanzivne pretnje gostiju iz Dortmunda, a na drugoj strani terena Borusija je kapitulirala maltene kad god bi rival to poželeo.

Petr Jiraček je u 42. minutu iskoristio Pjer-Mihaelov Lasogin centaršut sa same gol-aut linije, da glavom dovede HSV u vođstvo, a asistent je u 57. minutu i sam postao strelac, kada je Sahin izgubio loptu na centru, a kontranapad bio koban po pretendenta na najviši plasman.

Ekipa koja je vezala osam poraza u svim takmičenjima je svoju sjajnu partiju krunisala neverovatnim golom Hakana Čalhanoglua, koji je u prvom minutu sudijske nadoknade postigao pogodak iz slobodnog udarca koji je izveo sa 40 metara. Niko mu nije stao u “živi zid”, a 20-godišnji turski reprezentativac rođen u Manhajmu je poslao loptu u savršenom luku – pravo ispod prečke, a dovoljno blizu stative da golman Vajdenfeler nije mogao da je dohvati.

Miloš Jojić ovoga puta nije ulazio u igru sa klupe Borusije, dok je Rajković od prvog do 90. minuta bio u ekipi HSV, čiji je fudbaler Arslan doživeo pravi nokaut kada je “upoznao” kopačku Aubamejanga.

U ostalim mečevima, odigranim u subotu, Borusija iz Menhengladbaha je ispustila 2:0 protiv Hofenhajma, koji je uspeo da dođe do remija, pa je domaćin prokockao šansu da stigne na tabeli ekipu Volfsburga.

Navijači Nirnberga bar na tren mogu da odahnu, pošto su njihovi ljubimci savladali davljenika Braunšvajg sa 2:1 i „zakucali“ ih za poslednje mesto na tabeli. Štutgart je na svom terenu tri minuta pre kraja primio gol kojim je ostao bez boda, jer je Herta preko Vagnera stigla do 1:2, a onda i to sačuvala iako je odlučujući strelac isključen pred sam završetak utakmice.

Najviše golova bilo je u Frajburgu, gde je domaćin najpre preokrenuo protiv Augsburga i stigao do 2:1, pre nego što je gost preko Vernoa, Altintopa i Hana za samo 12 minuta finiša stigao do konačnih i ubedljivih 2:4.

U poslednjem meču subotnjeg programa, Volfsburg je sa 3:1 pobedio Bajer, koji je na poluvremenu preko Sama anulirao prednost do koje su domaći stigli golom Dosta. Ipak, u nastavku su se Gustavo i Rodrigez, koji je prethodno promašio penal, pobrinuli tim iz Leverkuzena ode kući praznih šaka.