Belgijanci rutinski u Skoplju, Vels slavio u Glazgovu (VIDEO)

Belgijanci ne daju Hrvatima čelo tabele, Vels spustio “orlove” na četvrto mesto

U grupi A kvalifikacija za Mondijal 2014. u Brazilu, u kojoj je i Srbija, fudbaleri Belgije su pobedom u gostima nad Makedonijom od 2:0 nastavili da vladaju sa Hrvatskom, dok je u ostrvskom derbiju Vels preokretom savladao Škotsku sa 2:1.

Belgijanci od početka takmičenja važe za favorita u grupi A i izuzev remija sa Hrvatskom na svom terenu u Briselu, igraju u skaldu s tim. Sa dva gola odneli su ceo plen iz Skoplja, a da će tako biti najavio je Kevin de Brujne golom u 26. minutu kada je dobio duel sa levim bekom Partizana Aleksandrom Lazevskim i rutinski zatresao mrežu.

Nade Makedonaca potopio je Eden Azar. Prvo je posle duplog pasa sa Felainijem naterao rivala da ga obori u šesnaestercu, pa je preuzeo odgovornost i sa penala osigurao ceo plen u u 62. minutu. Tako Belgijanci nisu dozvoli Hrvatima da se posle pobede nad Srbijom od 2:0 osame na čelu tabele, već zajedno gledaju sa vrha grupe A sa po 13 bodova.

Mnogo uzbudljivije bilo je u snežnom Glazgovu, gde je Vels bio bolji u prvom poluvremenu, ali je na odmor otišao sa golom zaostatka. U sudijskoj nadoknadi Henli je bio najviši u skoku posle kornera i glavom matirao Majhila za vođstvo Škotske.

Domaći su bili bolji na početku drugog poluvremena, ali to nisu iskoristili, pa je sve nizbrdo po njih krenulo od 71. minuta kada je Snodgras dobio drugi žuti karton. On je pokušao da izblokira Gantera, ali ga je tom prilikom oborio, skrivio penal i ostavio saigrače na cedilu.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Aron Remzi tako što je loptu od prečku poslao u mrežu, a samo minut kasnije dogodio se potpuni preokret. King je odlično centrirao sa desne strane, a Robson-Kanu glavom postavio konačnih 2:1.

Veliku glupost pred sam kraj napravio je Remzi kada je izgubio loptu i potom napravio faul zbog kog je zaradio drugi žuti karton, pa je i Vels snežni, ostrvski derbi završio sa desetoricom.

Velšani su sa nova tri boda došli do šest ukupno i preskočili Srbiju na trećem mestu, koja ima dva boda manje na polovini mondijalskih kvalifikacija i sve je izvesnije da će Mondijal u Brazilu “orlovi” gledati preko malih ekrana.