Austrijanac Tomas Ejnvaler na centru u Belfastu

Meč će suditi sudijskа trojkа iz Austrije, predvođenа Tomasom Ejnvalerom

Duel između Severnih Iraca i Srbije vodiće 34-godišnji austrijski arbitar Tomas Ejnvaler kojem će pomagati sunarodnici Andreas Felinger i Ermin Eder. Četvrti sudija biće Gerhard Grobelnik, takođe iz Austrije.

Tomas Ejnvaler je rođen 25. aprila 1977. U prvoj ligi Austrije, kаo sudijа deli pravdu od 2001. godine, a međunаrodni FIFA sudijа je od 2005. godine.

Kao bankarski činovnik radi u rodnom Šefauu, a zanimljivost je da je u vezi sa Monikom Haselberger, austrijskom šampionkom u streljaštvu.

U periodu između 2005. i 2007. vodio je dosta susreta UEFA Lige šampiona i Lige Evrope, što je doprinelo da bude određen da deli pravdu i na Olimpijskim Igrama u Pekingu 2008. godine.

Iako je bio u najjužem izboru potencijalnih arbitara za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. njegovo ime se nije našlo na listi putnika za najveću fudbalsku smotru u 2010. godini.

Nije vodio mečeve srpskih timova u evropskim takmičenjima, dok je reprezentaciji Srbije doneo sreću na gostovanju u Bakuu protiv Azerbejdžana 6:1 (Žigić 2, D. Tošić, Janković, Smiljanić, Lazović) u kvalifikacijama za EURO 2008.

Krajem maja 2011. došao je u žižu austrijske javnosti kada je odlučio da prekine derbi susret austrijskog prvenstva između Rapida i Austrije, nakon što su domaći navijači Rapida u prvom poluvremenu uleteli na teren, pošto je njihov tim gubio sa 0:2. Pauza je trajala 30 minuta, nakon čega je sudija Tomas Ejnvaler označio kraj utakmice. On je austrijskoj televiziji rekao da je doneo takvu odluku “jer niko nije mogao da garantuje bezbednost igračima”.