Aleksandar Mitrović sa dva gola srušio Irce! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Irsku rezultatom 3:2 na otvaranju kvalifikacija za plasmana na Mundijal u Kataru 2022. godine.

Nije dobro počelo po reprezentaciju Srbije, pošto su Irci u prvim minutima pokazali da su došli da se bore, a do prednosti su stigli nakon 18 minuta igre, kada je Kolins nadskočio Mladenovića i poslao loptu u mrežu.

Srbija je počela da pritiska rivala, pa je u 40. minutu nakon prelepe akcije i prve asistencije Tadića, te odlične realizacije Vlahovića stigla do izjednačenja. Mogao je Đuričić u dva navrata u završnici da postigne gol, ali nije bio precizan, pa je na odmoru bilo 1:1.

Početak drugog poluvremena protekao je u dosta konkretnijoj igri Iraca, ali je u 69. usledio trenutak inspiracije kapitena Tadića u vidu asistencije i prelep lob udarac Aleksandra Mitrovića, koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru.

U 75. Tadić je ponovo odlično centrirao, Mitrović još bolje glavom šutirao, a na semaforu je ubrzo stajalo 3:1.

Irska je u 86. minutu nakon velike greške Stefana Mitrovića stigla do gola za 3:2 zahvaljujući snalažljivosti Kolinsa, ali Irci u završnici meča nisu uspeli da ugroze gol Dmitrovića, pa je reprezentacija Srbije uspela da sačuva vođstvo i na najbolji mogući način otvori kvalifikacije za Mundijal koji će naredne godine biti odigran u Kataru.