Prijateljska: Kipar – Srbija 0:0 (VIDEO)

“Orlovi” odigrali bez golova sa Kiprom

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se nadoveže na pobedu protiv Jermenije i sa domaćinom prijateljskog turnira Kiprom odigrala je meč bez golova – 0:0.

Selektor Radovan Ćurčić odlučio je da zadrži u startnoj postavi samo Branislava Ivanovića i Zdravka Kuzmanovića iz meča sa Jermenijom, a šansu je dobilo trojica debitanata – Matija Nastasić, Filip Đuričić i Stefan Šćepović.

“Orlovi” su izašli u sastavu: Stojković, Basta, Ivanović, Nastasić, Obradović, Kuzmanović, Ignjovski, Đuričić, Sulejmani, Jovanović, Šćepović.

Prvu priliku na meču imao je već u 4. minutu Miralem Sulejmani, ali je napadaču Ajaksa na vreme ušao u šut golman Kipra Mastrou i odbio loptu u korner. Isti igrač imao je i drugu kolosalnu šansu za Srbiju na isteku pola sata igre, međutim, iz veoma povoljne situacije je slabijom desnom nogom prebacio gol.

Mreže su ostale mirne nakon prvih 45 minuta, a uprkos pritisku “orlova”, ništa se nije promenilo ni u nastavku igre. Šćepović i Ignjovski su naterali sigurnog golmana Mastroua na dve intervencije, a kazna za promašaje umalo je stigla u samom finišu meča.

Hristofi je zaobišao golmana Vladimira Stojkovića i ostao samo ispred Matije Nastasića, međutim, defanzivac Fiorentine je odlično reagovao i spasio siguran gol u 89. minutu.