Srbija – Moldavija 3:0 (2:0) – Orlovi na čelu tabele! (VIDEO)

Srbija – Moldavija 3:0 (2:0). Utakmicu na stadionu u Humskoj obeležio je i povratak Adema Ljajića u nacionalni tim posle više od dve godine odsustva

Fudbaleri Srbije savladali su Moldaviju rezultatom 3:0 i ostvarili jednu od odlučujućih pobeda na putu ka Svetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

Srbija je po teškom vremenu i jakom pljusku odigrala veoma dobro i pokazala razliku u klasi u odnosu na Moldavce, ostvarivši četvrti trijumf u sedmom kolu kvalifikacija.

‘Orlovi’ sada imaju 15 bodova, dva više od Irske koja je kiksnula i remizirala na gostovanju Gruziji.

Tokom čitavog prvog poluvremena igrači su se borili sa snažnim pljuskom, a u tim uslovima mnogo bolje su se snašli naši igrači – Kostić je prvo prošao po levoj strani, bez previše uspeha, ali je već u 20. minutu bilo 1:0.

Nakon prodora Kolarova po istoj strani, usledila je oštra povratna do Kostića, koji iako usamljen, promašuje loptu na penalu. Ona se srećno odbila do igrača Ajntrahta, a Gaćinović je odmereno šalje u gornji levi ugao.

Nastavio se pritisak ‘Orlova’, prvo je Mitroviću poništen pogodak zbog ofsajda, da bi Kolarov na isteku pola sata povisio rezultat. Opet je Gaćinović bio u centru pažnje jer je prošao po desnoj strani i, posle postignutnog gola, idealno poslužio levog beka Rome.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, dok je u nastavku viđen mnogo mirniji ritam igre, iako su se izabranici Slavoljuba Muslina trudili da još neki put zatresu mrežu rivala.

Najbolje šanse su u prvih dvadesetak minuta imali Kolarov, Mitrović i Branislav Ivanović sa distance, sve do 81. minuta kada je napadač Njukasla konačno razbio maler i na centaršut Kostića postavio konačan rezultat.

Utakmicu na stadionu u Humskoj obeležio je i povratak Adema Ljajića u nacionalni tim posle više od dve godine odsustva, a vezista Torina u 66. minutu zamenio je Tadića.

Srbija nastavlja kvalifikacije već u utorak u Dablinu, kada od 20.45 po našem vremenu gostuje Irskoj.

Nemanja Gudelj 19 (Tia; Chn) Eugeniu Cociuc
Filip Kostić 16 (HSV; Ger) Eugen Cebotaru (C)
Dušan Tadić 45 (Sou; Eng) Gheorghe Anton
Mijat Gaćinović 2 (Ein; Ger) Radu Gînsari
Aleksandar Mitrović 29 (New; Eng) Alexandru Dedov

Selektor Selektor
Slavoljub Muslin 12 Igor Dobrovolskiy (Rus)

Zamene Zamene
66′ Adem Ljajić (Tor; Ita) 21 Tadić 59′ Alexandru Antoniuc Cociuc
77′ Nemanja Radoja (Cel; Esp) 2 75′ Cătălin Carp Cojocari
82′ Aleksandar Prijović (PAOK; Gre) 2 Mitrović 84′ Igor Bugaiov Anton