Bundesliga: Tri Srbina u idealnom timu kola!

Vikend za nama protekao je u znaku dominacije srpskih fudbalera u Nemačkoj.

U idealni tim 32. kola Bundeslige uredništvo sajta ‘WhoScored.com’ uvrstilo je trojicu srspkih fudbalera.

Levo krilo Štutgarta, Filip Kostić, je najbolje ocenjen fudbeler nemačkog šampionata minulog vikenda.

Biser kragujevačkog Radničkog je bio igrač utakmice na ‘Mercedes Benz Areni’ gde su ‘Švabe’ pobedom nad Majncom održale nadu da mogu da sačuvaju prvoligaški status. Filipov gol za 2:0 desetak minuta pre kraja utakmice je otklonio sve dileme oko pobednika.

Gojko Kačar je preuzeo ulogu spasioca Hamburga, kluba koji u Nemačkoj ima nadimak ‘Dino’ iz razloga što jedini nikada nije ispao iz Bundeslige.

Bivši fudbaler novosadske Vojvodine je u 35. kolu u finišu utakmice doneo sva tri boda HSV-u na gostovanju u Majncu, dok je na premijeri 36-og golom u 90. minutu spasao svoju ekipu poraza od Frajburga kod kuće.

Borusija iz Dortmunda je u dobroj seriji u poslednje vreme, na ‘Signal Iduna Parku’ je pala Herta iz Berlina, a vodeći gol za ‘Milionere’ postigao  je bivši reprezenattivac Srbije Neven Subotić.

Inače, kada je reč o ukupnoj raspodeli u idelanoj ekipi 32. kola Bundeslige, najviše delegata dao je Štutgart – trojicu. Po dvojica su iz Volfsburga i Ajntrahta iz Frankfurta, po jedan iz Hamburga, Dortmunda, Menhengladbaha i Augsburga.