Zvezda upisala devetu pobedu zaredom protiv Čukaričkog (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički sa 3:0 u derbiju 22. kola Superlige Srbije.

Strelci za tim Miloša Milojevića su bili Aleksandar Katai u 14 i Usman Bukari u 17. minutu, a reprezentativac Gane je bio strelac i u 67. minut igre.

Dva tima su se sastali jesenas na Banovom brdu, tada su crveno-beli slavili sa 2:0.

Krenula je Zvezda agresivno od samog početka utakmice, ređali su se napadi pred golom Mićovića, a na prvi gol navijači crveno-belih nisu morali dugo da čekaju.

Pravu majstoriju je napravio Aleksandar Katai u 14. minutu, kada je lako prošao pored defanzivca gostiju, a onda uputio hirurški precizan udarac, lopta je od desne staticve završila u mreži golmana Čukaričkog.

Samo tri minuta kasnije, novi gol za Zvezdu. Grešku gostiju na sredini terena je iskoristio Usman Bukari koji je lako stigao do kaznenog prostora, okrenuo se i loptu poslao iza leđa Mićovića.

Zvezda je nastavila u istom ritmu, nove prilike su imali Bukari i Katai, da bi pred kraj prvog poluvremena svoj udarac oprabao i Pešić ,ali se na odmor otišlo sa prednosti od 2:0 za domaći tim.

Drugo poluvreme je počelo sa više ritma, ređale su se šanse pred oba gola, a od svega toga na kraju je Crvena zvezda uspela da još jednom savlada golmana Mićovića.

Igrao se 67. minut kada je Usman Bukari na asistenciju Milana Rodićal, prvo sačekao da golman padne, a onda lagano loptu sproveo u praznu mrežu.

Posle tog gola ekipe kao da su odrađivale posao do samog kraja. Fudbaleri Čukaričkog su imali dve šanse preko Miladinovića i Docića, dok je Zvezda zapretila preko Aleksandra Pešića.

Crvena zvezda je upisala devetu pobedu zaredom protiv Čukaričkog, i došla do 60. boda, a sledeću utakmicu igraju za sedam dana, kada će gostovati ekipi Javora, Čukarički će u narednom kolu dočekati Kolubaru.