Živković dvostruki asistent u pobedi nad Bragom (VIDEO)

Srpski fudbaler Andrija Živković maksimalno je iskoristio šansu koju je konačno dobio u dresu Benfike ove sedmice.

Nakon asistencije u Kupu, bivši krilni napadač Partizana
Andrija Živković je zabeležio još dve u prvenstvu.

Živković je namestio dva od šest pogodaka u impresivnoj pobedi Benfike nad direktnim konkurentom u borbi za titulu Bragom 6:2.

Nakon što je Grimaldo “servirao” Piciju za vođstvo Benfike u 19. minutu, Živković 20 minuta kasnije iz kornera pronalazi Žardela za 2:0 na La Lužu.

Grimaldo povećava na 3:0 u 48. minutu, ali Sousa tri minuta kasnije vraća Bragu u život u Lisabonu.

Međutim, već u 54. bilo je 4:1, nakon pogotka Žonasa, da bi sve sumnje 27 minuta pre kraja otklonio Servi posle fantastične asistencije Živkovića.

Pet minuta kasnije Almeira postiže šesti gol za Benfiku, a debakl Brage u 73. ublažava rezervista Novais.

U nedelju je pobedu zabeležio i Porto, koji je lider Primeire sa 36 bodova iz 14 utakmica, ima četiri više od Benfike, pet od Sportinga koji ima meč manje, dok je Braga verovatno izbačena iz trke za titulu jer je na -6.

Ceo meč za Benfiku je odigrao i drugi srpski reprezentativac Ljubomir Fejsa, dok je potencijalni golman “Orlova” Mile Svilar nakon nastupa u Kupu ovaj put ostao na klupi za rezerve.