Žigić srušio Vest hem, Birmingem izašao iz zone ispadanja

Bivši fudbaler Crvene zvezde nadvisio je direktnog čuvara i lako zatresao mrežu za 1:0.

Fudbaleri Birmingema ostvarili su vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak na gostovanju Vest hemu, a strelac jedinog i pobedonosnog pogotka bio je Nikola Žigić u 65. minutu.

Na Apton parku domaći fudbaleri su u dobrom raspoloženju dočekali izabranike Aleksa Mekliša sa nadom da će doći do četvrte pobede pred svojim navijačima.

Uvodne šanse Pikijona, Obine i Parkera ulile su entuzijazam “čekićarima” u potrazi za golom, a do kraja prvih 45 minuta najbolju šansu je propustio Kin kada je šutirao iznad prečke.

Izabranici Avrama Granta su u dva navrata zahtevali penal nakon igranja rukom u šesnaestercu, međutim, sudija se nije oglasio.

U 51. minutu Birmingem konačno dolazi do prve prilike kada je Bentli uposlio Žigića, a srpski reprezentativac uz kontakt šutirao pored gola.

Mekliš je rešio da do kraja meča ukaže poverenju visokom napadaču izvevši iz igre Kamerona Džeroma kako bi ubacio Sesbastijana Larsona, a taj potez ispostavio se kao preloman.

Upravo je švedski fudbaler uposlio Žigića za vođstvo gostiju u 65. minutu. Bivši fudbaler Crvene zvezde nadvisio je direktnog čuvara i lako zatresao mrežu za 1:0.

Vest hem je do kraja meča preko novajlije Dembe Ba i Manuela da Koste imao odlične prilike da dođe do izjednačenja, međutim, Ben Foster je uspešno sačuvao mrežu za beg iz opasne zone.