Vlahović upisao istorijski het-trik za Fiorentinu! (VIDEO)

Het-trik za poluvreme Dušana Vlahovića i magičan potez u finišu prvog poluvremena kao kruna najbolje partije u karijeri u dresu Fjorentine na gostovanju Beneventu (4:1).

Nije moguće porediti napadača koji je početkom godine proslavio 21. rođendan, sa najboljim golgeterima današnjice kao što su Zlatan Ibrahimović, Robert Levandovski i Karim Benzema, ali Dušan Vlahović više nego jasno nagoveštava da bi u bliskoj budućnosti mogao da dostigne upravo te fudbalske visine.

Srpski biser je odigrao najboljih 45 minuta u karijeri na gostovanju Beneventu. Zabeležio je prvi het-trik od kada je postao profesionalni fudbaler i jedan od četvorice napadača, rođenih nakon 1. januara 2000. godine, koji su uspeli da postignu dvocifreni broj pogodaka u TOP 5 liga. Pre njega to su uspeli samo Erling Haland, Mojze Ken i Amin Guiri.

– Moram da budem iskren, ovo je bilo neverovatno. Međutim, što je još važnije, dobili smo utakmicu i odneli tri boda kući. Želim da ovaj het-trik posvetim svojoj porodici i jedva čekam da proslavim sa njima – poručio je Vlahović.

Vlahović je kao i u svaki meč ušao pod ogromnim nabojem. Prvi pogodak je postigao u osmom minutu, kada je na fantastičan način ispratio kontranapad koji je povukao Frank Riberi, a onda se našao na pravom mestu da pošalje loptu u mrežu posle dodavanja Ejserika. Drugi pogodak je postigao u 26. minutu. Ponovo je sve krenulo od kombinacije Riberija i Ejserika, nakon čega je Montipo odbranio udarac Martineza Kvare, a odbijenu loptu u mrežu poslao srpski golgeter.

Treći gol je bio spektakularan, neodbranjiv projektil za protivničkog golmana.

– Moj prvi dodir je bio savršen i okrenuo sam se, pa kad sam video da se otvorio dalji ugao, gađao sam tamo.

A onda, otkrio je da ovaj njegov het-trik doživljava kao još vredniji nego što mnogima izgleda.

– Moram da zahvalim i Dragovskom, jer ga imam u svom timu za Fantazi, pa je i meni dao asistenciju! Imam i sebe u svom Fantazi timu, tako da ću dobiti mnogo bodova.

Dušan Vlahović je pred početak ove sezone bio “viđen” kako odlazi na pozajmicu u neki drugi klub, ali je srećom ostao i sačekao svoju šansu, a danas je došao do cifre od 11 postignutih golova u Seriji A i nema nagoveštaja da će se zadržati na tom broju.