Ukrajinci ponovo uzeli meru ‘Orlovima’ (VIDEO)

Ukrajina – Srbija 2:0 – prvi poraz Muslina, novi za Srbiju od Ukrajine

Peti put u nizu fudbaleri Srbije poraženi su od Ukrajine, ovaj put izgubili su 2:0 u prijateljskom meču u Harkovu.

“Orlovi” su poraženi prvi put otkako ih je preuzeo Slavoljub Muslin, posrnuli su posle osam mečeva u 2016.

Muslin je u Harkovu testirao rezerviste koji nisu često dobijali šansu u kvalifikacijama i uprkos porazu nisu previše razočarali. “Orlovi” su tokom većeg dela meča dostojno parirali ekipi Andrija Ševčenka, u nekim periodima su imali više od igre, ali su opet greške u odbrani bile kobne po naš tim.

Ukrajina: Bojko – Butko, Ordec, Krivcov, Fedeckij – Sidorčuk (od 46. Petrijak), Mališev, Šahov – Cigankov (od 65. Jarmolenko), Karavejev (od 46. Rotan) – Zozulja (od 63. Besedin).

Srbija: Rajković (od 46. Jovanović) – Pejčinović, S. Mitrović, D. Tošić (od 83. Maksimović) – Ignjovski (od 77. Ivanović), Gudelj, Radoja, Mladenović – Z. Tošić (od 46. Marković), Katai (od 69. Mitrović) – Pavlović (od 46. Pešić).

Nakon 20 minuta potpune kontrole od strane Srbije, Ukrajinci preuzimaju inicijativu sredinom prvog poluvremena, da bi u samoj završnici stigli i do vođstva. Duško Tošić je zaboravio Jevgenija Šahova koji sa peterca lako postiže gol.

U drugom delu Muslinov tim je delovao još konkretnije, nekoliko puta ugrozio direktno golmana domaćina Bojka, ali nije bilo stopostotne šanse.

Srbija je u Harkovu oštećena i za dva penala, sudije nisu videle faul i igranje rukom u kaznenom prostoru Ukrajine, koja upravo na taj način overava trijumf u završnici.

Dva minuta pre kraja Andrij Jermolenko je pao posle blagog kontakta sa Mitrovićem, ali domaćin dobija penal koji realizuje upravo oboreni fudbaler.

To je izazvao nevrozu kod srpskih fudbalera, pre svega kapitena Branislava Ivanovića, koji je zbog žustrih protesta kažnjen žutim kartonom.

Sledeći meč Srbija igra 24. marta, gostuje Gruziji u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine