U21: Orlići u baražu za prvenstvo Evrope!

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi za U-21 Evropsko prvenstvo savladavši u Kruševcu vršnjake iz Makedonije sa 5:1 (2:0).

Ušavši u meč svesni da im i bod garantuje plasman u baraž, koji je obavezan za sve najbolje aktere kvalifikacija (deset pobednika grupa i četiri najuspešnije drugoplasirane ekipe), “orlići” nisu ništa prepuštali slučaju već su od samog starta krenuli silovito po ceo plen.

Oko 6.000 gledalaca na stadionu u Kruševcu uopšte nije moralo da dugo čeka na proslavu prvog pogotka izabranika Aleksandra Jankovića: igrao se deseti minut kada je Luka Milunović udarcem završio prodor sa leve strane, a nakon kratkog odbitka od ruku golmana Dimitrievskog loptu je u mrežu sproveo Ognjen Mudrinski.

Posle još jednog uspešnog napada po levoj strani novi napadač Zvezde je u 39. minutu uzvratio asitenciju klupskom kolegi, a Milunović je situaciju 1-na-1 iskoristio da bez oklevanja uveća vođstvo na 2:0.

Imao je Milunović još dve odlične prilike, jednu pre tog pogotka kada je bio sam ali glavom loptu poslao pokraj mete, a potom u drugom poluvremenu, kada je petom želeo da postigne pogodak posle dodavanja Mudrinskog.

Na scenu je potom stupio rezervista Miloš Jojić, koji je ušao u igru u 64. minutu. Prvo je tri minuta kasnije prelepim lobom sa leve strane povisio prednost “orlića” na 3:0, a svega tri minuta posle toga je brzu akciju reprezentacije krunisao rutinskom realizacijom jer je odbrana rivala bila potpuno izigrana.

Na 4:1 smanjio je u 74. minutu Fazli koji je izveo lep dribling nakon što je Aleksić odbranio dalekometni šut Tairija, a oslobodivši se dvojice čuvara stvorio je sebi priliku da šutira u nebranjeni deo mreže. Tu, međutim, nije bio kraj kruševačke goleade koju je devet minuta pre kraja okončao još jedan rezervista. Posle Jojićevog šuta Malbašić je iskoristio odbitak da postigne pogodak i postavi konačnih 5:1.

UEFA će 14. septembra obaviti žreb za baraž, a tada će 14 timova biti raspoređeno u sedam parova. Oni će svoje mečeve za plasman na Evropsko prvenstvo u Izraelu igrati 12. i 16. oktobra.

Kvalifikacije mladih fudbalskih reprezentacija za EP 2013, 8. kolo

Srbija – Makedonija 5:1 (2:0)

Strelci: Mudrinski u 10, Milunović u 39, Jojić u 67. i 70. minutu za Srbiju, a Fazli u 74. za Makedoniju

Kruševac; Stadion: Mladost; gledalaca: 6.000; Sudija: Oliver Drahta (Austrija); Žuti kartoni: Rodić, Milunović, Ninković, Jojić (Srbija) – Babunski (Makedonija); Crveni karton: Babunski (drugi žuti, u 90+4)

Srbija: Aleksić, Gudelj, Medojević, Pantić, Rodić, Milivojević, Krstičić, Saša Marković (od 63. Jojić), Ninković (od 46. Malbašić), Milunović, Mudrinski (od 71. Kojić).

Makedonija: Dimitrievski, Ristevski, Bogdanović, Stankov, Trajkovski, Humsani (od 46. Aškovski), Fazli, Babunski, Ranđelović, Najdovski (od 46. Tairi), Spirovski (od 71. Stankov).