U21: Orlići korak bliže baražu za EP (VIDEO)

Debitant Ninković evrogolom sprečio poraz od Danske i sačuvao “orliće” na prvom mestu

Mlada fudbalska reprezenacija Srbije remizirala je 1:1 sa selekcijom Danske u 7. kolu grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi poraz “orlića” sprečio je debitant Nikola Ninković prelepim golom u 84. minutu, a domaće je u vođstvo doveo Simon Makinok u 36. pa je našim momcima i bod u poslednjem kolu protiv Makedonije dovoljan za baraž.

“Orlići” su do ovog meča bili na čelu tabele bez poraza i bili su na pragu prvog neuspeha, ali su i posle 90 minuta na stadionu Alborga zadržali prvo mesto.

Selektor Aleksandar Janković je od prvog minuta ukazao šansu Aleksiću, Medojeviću, Gudelju, Mladenoviću, Pantiću, Krstičiću, Saši Markoviću, Malbašiću, Milunoviću, Kojiću i Despotoviću.

U ne mnogo zanimljivom prvom poluvremenu izdvojila se prilika za Srbiju kada je u 22. minutu Milunović lepo uposlio Kojića, on je pobegao dvojici štopera i izašao sam ispred golmana, lepo šutirao po zemlji, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

Prvi pogodak na meču viđen je u 36. minutu, posle centaršuta sa desne strane Makienok je nadvisio Medojevića i glavom zatresao mrežu Aleksića za 1:0 i pretilo je da taj rezultat ostane na semaforu do poslednjeg sudijinog zvižduka.

“Orlići” u nastavku nisu imali ozbiljniju priliku za izjednačenje, igrali su bez prave ideje, ali je selektor Janković napravio pravi potez kada je šansu ukazao Nikoli Ninkoviću.

Vezista Partizana, koji je prekomandovan iz omladinske selekcije, uneo je živost na svom debiju i prvo zapretio iz slobodnjaka sa 20 metara sa leve strane, kada je loptu poslao malo preko gola.

Priliku su dobili i Mudrinski i Jojić, a važan bod Srbiji doneo je Ninković evrogolom sa 25 metara – dobio je loptu od Mladenovića iz auta sa leve strane, krenuo ka sredini i poslao pravu “bombu” u gornji desni ugao za 1:1.

Pred poslednje kolo kvalifikacija Srbija je ostala na čelu tabele sa 15 bodova iz sedam mečeva, drugi su Danci sa 13, pa je baraž za odlazak na Evropsko prvenstvo skoro obezbeđen.

Poslednji meč kvalifikacija “orlići” će odigrati u ponedeljak u Kruševcu protiv Makedonije i dovoljan im je bod za baraž, koji može da im izmakne samo u slučaju poraza od južnih komšija i pobede Danske nad Severnom Irskom.