U17: Orlići pregazili nejaki Gibraltar

Srbija je na stadionu “Stelios Kirikaides” u Pafosu (Kipar) razbila rivala 12:0 (5:0) i ostvarila jednu od najubedljivijih pobeda u istoriji.

Time su “orlići” praktično obezbedili plasman u elitnu rundu kvalifikacija za plasman na EURO.

U grupi sa Srbijom je još selekcija domaćina Kipra (duel je na programu 7. novembra), a Rusija je odlukom UEFA suspendovana zbog rata u Ukrajini.

Izabranici selektora Aleksandra Lukovića su lako rešili meč sa autsajderom i samo je bilo pitanje sa koliko golova razlike će biti okončan ovaj duel.

Listu strelaca otvorio je Delibašić u sedmom minutu, a on je postigao još jedan gol do kraja poluvremena.

Na pauzi je bilo 5:0, a pored Delibašića mrežu protivnika zatresli su i Jovanović i Cvetković (2).

Jovanović je u 46. minutu postigao svoj drugi gol, Maksimović je u 68. iskoristio penal za 7:0, a onda je het-trik kompletirao Jovanović.

Rezervista Sremčević se razgoropadio u samoj završnici i za 13 mintua je upisao het-trik.

Srbija: Džodić, Simić, Popović, Đurić, Vukojević, Petrović (46. Janković), Maksimović (72. Subotić), Cvetković (65. Tegeltija), Jovanović, Popović, Delibašić (46. Sremčević). Selektor Aleksandar Luković.

Gibraltar: Rakanjo, Pikok (46. Ošajder), Karington, Bird, Raš (58. Mauro), Gonzales, Perera (58. Ašod), Diaz, Duo (73. Smit), Skalon, Čipolina.