TSC ispao iz Evrope nakon “tajbreka” (VIDEO)

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole ispali su iz Lige Evrope posle poraza nakon penal serije i 6:6 u regularnom toku od rumunskog FCSB.

Meč koji je odigran u Senti pamtiće se dugo i o njemu će se pričati širom sveta iz mnogo razloga.

FCSB je u Sentu došao bez čak devet prvotimaca koji su ispali iz protokola zbog koronavirusa koji je “ušao” u klub.

Rumunski klub je na klupi imao samo tri igrača, od kojih su dvojica bila vezisti a jedan napadač, dok je golman Dukan standardno četvrti čuvar mreže ekipe.

Dva crvena, penal, ali borimo se, jer smo LAVOVI!!! Két piros, büntető, de harcolunk, mert OROSZLÁNOK vagyunk!!! #fktsc #fcsb #europaleague

Posted by FK TSC on Thursday, September 17, 2020

I pored toga nekadašnji šampion Evrope je uspeo da odigra 120 minuta i da isparira srpskom predstavniku, koji je meč završio sa dva igrača manje zbog crvenih kartona.

FCSB će u narednom kolu igrati protiv Libereca, dok je TSC završio prvi izlazak u Evropu u istoriji kluba.

Potrebno je istaći da su momci iz Bačke Topole odigrali neverovatno hrabar meč i sa devetoricom se borili do poslednjeg sudijskog zvižduka, a u dva navrata – sa dva igrača manje – uspevali da izjednače samo minut nakon što su primili gol, te imali i priliku da pobede.