Subotić sa Borusijom osvojio duplu krunu!

Debakl Bajerna u finalu Kupa, prva dupla kruna za Dortmund!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda potvrdili su dominaciju u Nemačkoj, pošto su u finalu Kupa deklasirali Bajern iz Minhena sa 5:2 i tako prigrlili duplu krunu, prvu u svojoj istoriji.

Bavarci ni u petom uzastopnom susretu sa Dortmundom nisu uspeli da pronađu lek, pretrpeli su i peti poraz, a “milioneri” su se okitili duplom krunom na više nego upečatljiv način.

Mrežu Bajerna načeo je Šinđi Kagava već u trećem minutu posle greške Luisa Gustava i tako najavio debakl čete Jupa Hajnkesa.

Neizvesnost na Olimpijskom stadionu u Berlinu vratio je Arjen Roben, preciznim udarcem sa bele tačke, ali je prvak Nemačke na odmor otišao sa dva gola prednosti.

Nakon faula nad Groskrojcom u 38. minutu dosuđen je penal na drugoj strani, koji je Mats Humels pretvorio u 2:1 za Dortmund, iako je Nojer imao loptu na ruci.

Pred sam kraj poluvremena Kagava je uposlio Levandovskog, poljski napadač je pobegao Badštuberu i Boatengu i naterao golmana Bajerna da i treći put izvadi loptu iz mreže.

Ni u nastavku Dortmund nije pomišljao na povlačenje, već je nastavio sa napadima, a iz jednog takvog u 57. minutu Levandovski je povisio na 4:1, a onda 10 minuta pre kraja ponovo pogodio metu za het-trik.

Između njegova dva gola mrežu je zatresao i Frank Riberi, lepim udarcem sa distancem, kojim je samo ubalžio poraz svog tima u finalu.