Srbija savladala Luksemburg i zadržala kakvu-takvu nadu (VIDEO)

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg kod kuće u devetom kolu kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 3:2 (2:0) i tako zadržali šanse da se plasiraju na kontinentalni šampionat.

Orlovi u poslednje kolo i duel sa Ukrajinom, koja je kao lider grupe B već osigurala plasman, ulaze sa treće pozicije, uz 13 bodova.

Poen više, posle pobede nad Litvanijom (6:0) ima Portugal, pa je Srbiji za odlazak na EP neophodan trijumf nad Ukrajincima u Beogradu i kiks Portugalaca na gostovanju Luksemburgu.

Obe utakmice na programu su 17. novembra.

Srbija: Dmitrović – Mladenović, Kolarov, Milenković, Ni. Maksimović – Ne. Maksimović, Milivojević – Ljajić (Đuričić 79′), Tadić (Lukić 90+2), Milinković-Savić (Radonjić 62′) – Mitrović

Luksemburg: Moris – Karlson, Hal, Gerson, Šano, Jans – V. Til (Sinani 79′), O. Til (Turpel 61′), Filips (Skenderović 46′), Rodriges – Devil

Duel sa Luksemburgom, pred praznim tribinama stadiona Rajko Mitić (zbog kazne prisustvovao samo određeni broj dece), doneo je dva različita poluvremena Srbije.

U prvom je ekipa Ljubiše Tumbakovića dominirala sve vreme i preko Aleksandra Mitrovića stekla dvostruku prednost, da bi u drugom u potpunosti pala, dozvolila gostima da postignu dva gola, i do poslednjih trenutaka ih održala u igri.

Posle nekoliko uvodnih šansi, Mitrović je doveo srpski tim u vođstvo u 11. minutu, kad je iskoristio centaršut Tadića i glavom pogodio dalji ugao.

U nastavku je stameni napadač Fulama mogao do još nekog pogotka, ali je na to sačekao do finiša poluvremena. U 43. minutu primio je loptu na levoj strani, ušao u sredinu, i snažnim udarcem sa preko 20 metara pogodio rašlje za 33. gol u državnoj selekciji.

Od starta drugog dela, ritam Srbije je opao i to su gosti iskoristili da u 54. minutu smanje zaostatak. Rodriges je neometan primio loptu u šesnaestercu, okrenuo se, i savladao Dmitrovića.

Time je Srbija i u sedmoj utakmici kvalifikacija primila gol.

Ulazak Nemanje Radonjića u igru u 62. minutu ispostavio se kao dobar potez Tumbakovića, pošto je brzonogi napadač osam minuta kasnije sjajnim udarcem sa dvadesetak metara vratio Srbiji dva gola prednosti.

Nadu gostima da bi mogli do poena vratio je Turpel u 75, ali je to, ipak, bio i konačan rezultat.