Sjajno veče Srba u Ligi Evrope

Kuzmanović dao prvi gol za Štutgart u pobedi nad OB, Lazović dvostruki strelac za Zenit protiv AEK.

Skoro svi srpski fudbaleri bili su uspešni u mečevima drugog kola Lige Evrope. Zdravko Kuzmanović je pogurao Štutgart ka pobedi nad OB (2:1) golom u 72. minutu, dok je još uspešniji bio Danko Lazović, koji se dva puta zatresao mrežu AEK (43. iz penala i 57. minut), u slavlju Zenita od 4:2.

Mateja Kežman je ušao u igru u 69. minutu susreta, koji je PSV rešio u svoju korist protiv Karpata, a Zoran Tošić je ušao u igru tri minuta pre poslednjeg zvižduka sudije na meču CSKA – Sparta Prag (3:0).

Milan Jovanović nije ulazio u igru na utakmici Liverpula i Utrehta, dok je Borusija iz Dortmunda, za koju je ceo meč odigrao Neven Subotić, poražena minimalnim rezultatom na svom terenu od Sevilje.

Miloš Ninković je zamenjen u 71. minutu na meču koji je Dinamo iz Kijeva izgubio u Moldaviji od Šerifa (2:0), Miloš Krasić je teren napustio 14 minuta pre kraja meča Mančeseter siti – Juventus (1:1), a Vladimir Ivić je u 55. minutu bio strelac gola, koji je PAOK doneo trijum nad Dinamom iz Zagreba.

REZULTATI DRUGOG KOLA

Sampdorija – Debrecen 1:0, CSKA Moskva – Sparta Prag 3:0, Zenit – AEK 4:2, Rapid – Bešiktaš 1:2, Borusija Dortmund – Sevilja 0:1, Metalist – PSV 0:2, CSKA Sofija – Porto 0:1, Steaua – Napoli 3:3, OB – Štutgart 1:2 , Hajduk Split – Anderleht 1:0, Utreht – Liverpul 0:0, Jang Bojs – Hetafe 2:0, PSŽ – Karpati 2:0, Šerif – Dinamo Kijev 2:0, Mančester siti – Juventus 1:1, Atletiko Madrid – Bajer Leverkuzen 1:1, Leh – Salcburg 2:0, PAOK – Dinamo Zagreb 1:0, Palermo – Lozana 1:0, Rozenborg – Aris 2:1, Bate Borisov – AZ Alkmar 4:1, Sporting – Levski 5:0, Gent – Lil 1:1, Viljareal – Briž 2:1