Sergej Milinković-Savić odveo Srbiju u finale baraža za Evropsko prvenstvo! (VIDEO)

Fudbaleri Srbije pobedili su Norvešku u polufinalu baraža rezultatom 2:1 posle produžetaka na stadionu “Uleval” u Oslu. U regularnom delu meča bilo je 1:1 (0:0). Apsolutni heroj trijumfa bio je Sergej Milinković-Savić, koji je postigao oba gola za “orlove”, čime je doneo našem nacionalnom timu plasman u finale baraža 12. novembra na “Marakani” protiv Škotske ili Izraela.

Herojska partija Srbije u kišnom Oslu! Od prvog minuta “orlovi” su Skandinavcima stavili do znanja da su kvalitetniji tim.

Ređale su se šanse za izabranike Ljubiše Tumbakovića, koji je odlučio da zaigra s Mitrovićem u špicu, a iza njega su dejstvovali Filip Đuričić i Dušan Tadić.

Prosto je neverovatno kako Srbija nije vodila na poluvremenu s golom ili dva razlike, jer četa “starog vuka” Larsa Lagerbeka nije znala šta je snašlo.

Stefan Mitrović, Milenković i Kolarov, “pokvarili” su gol-mašine Holana i Serlota, koji nisu mogli da uđu u priliku, a i kada su pokušavali, Predrag Rajković je bez problema izlazio na kraj s tim loptama.

Mreže su mirovale na poluvremenu, a nastavak je doneo ponovo ofanzivnu Srbiju. Srbiju koja je želela pobedu, koja je napadala i stvarala prilike.

Čekalo se na gol u kišnom Oslu sve do 82. minuta, kada je pogodio rezervista Sergej Milinković-Savić.

Večito osporavani as Lacija, koji u nacionalnom timu nije postigao gol, “skinuo je mrak” u najvažnijem trenutku.

Posle svega dva minuta provedenih na terenu (zamenio Đuričića u 80), pogodio je mrežu Norvežana na asistenciju Aleksandra Mitrovića.

Ipak, nije se dalo “orlovima” da posle regularnih 90 minuta upišu trijumf i izbore plasman u finale baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, koje čekaju predugih 20 godina.

Rezervista Norvežana Norman pogodio je malu mrežu Rajkovićevog gola, a lopta je prethodno na putu ka golu prošla kroz noge Nemanji Gudelju. Neverovatno, koliko sreće nije imala Srbija, koju je svega dva minuta delilo od trijumfa.

Usledili su produžeci, a onda je konačno “stigao SMS”. Eksplodirao je Sergej Milinković-Savić u Oslu, a selektor Tumbaković je napravio pun pogodak pošto ga je čuvao za sam kraj.

Magija se dogodila u 103. minutu, kada je vezista Lacija demonstrirao raskošan talenat i “fudbalski bezobrazluk”. Kako je samo SMS “bocnuo” Jarštajna, koji nije znao šta ga je snašlo, posle Sergejeve “boce” levom nogom.

Ta magija odvela je Srbiju pred vrata raja, na samo korak od Evropskog prvenstva koje “orlovi” čekaju predugih 20 godina.

Bitku za odlazak na Evro učenici Ljubiše Tumbakovića vodiće 12. novembra, kada će na “Marakani” gostovati bolji iz duela Škotska – Izrael, gde se trenutno igraju penali.