Remi u Budimpešti, Srbija pred eliminacijom iz B divizije Lige nacija (VIDEO)

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Mađarskom u Budimpešti u petom kolu B3 grupe Lige nacija rezultatom 1:1 i time sveli šanse za opstanak u B diviziji na minimum.

Uoči poslednje runde i meča sa Rusijom u Beogradu (sreda, 20:45), Orlovi su poslednji u grupi sa tri boda. Da bi izbegli povratak u treći rang takmičenja, neophodan im je trijumf u tom duelu i pobeda Mađarske nad Turskom.

Selektor Ljubiša Tumbaković, koji zbog kazne nije vodio ekipu u Budimpešti (kao i njegov kolega sa suprotne strane Rosi), dao je priliku Luki Joviću u napadu, kao i Nemanji Radonjiću.

Mađarska je na početku meča imala inicijativu, imala je loptu u nogama, ali je to presekao Radonjić, golom u 17. minutu meča.

Jović je glavom spustio loptu, brzonogi Radonjić pretrčao rivala, zatim drugog predriblao, a onda mirno pogodio mrežu.

Mađari su pretili sve češće, uglavnom preko talentovanog Soboslaja, ali nije bilo veće opasnosti za Dmitrovića, sve do završnice prvog dela igre.

Nikolić i Kalmar su odigrali dupli pas, odbrana “orlova” je ispala, a Kalmar se našao oči u oči sa Dmitrovićem, pa staloženo smestio loptu u gol.

Posle predaha, nešto brži ritam doneo je uzbudljiviju igru, ali nije bilo previše dobrih prilika.

Radonjić je dobro šutirao sa distance, ali neprecizno, a Jović je bio blizu gola u 81. minutu meča.

Lukić je povukao kontru, dodao Joviću, a napadač Reala šutirao pokraj gola.

Srbija se, posle pet odigranih utakmica, nalazi na pragu ispadanja iz Lige B.