Raća Petrović ispao sa Blekburnom

Radosav Petrović se pridružio Nenadu Milijašu! Blekburn ispao iz Premijer lige porazom od Vigana na Ivud parku.

Upad kokoške na teren Ivud parka, potom i jednog gledaoca, protesti navijača Blekburna i skandiranje protiv trenera Stiva Kina i vlasnika (Amerikanaca) obeležili su derbi začelja Premijer lige između Blekburna i Vigana.

U duelu koji je odlučivao o opstanku i jedne i druge ekipe, bolji su bili gosti. Vigan je pobedio 1:0, golom Alkaraza u 87. minutu.

Vigan je definitivno obezbedio opstanak, dok će Blekburn, čiji je član i srpski reprezentativac Radosav Petrović, u narednoj sezoni igrati u drugoj ligi (Čempionšipu).

Posle Nenada Milijaša i Vulverhemptona, još jedan srpski reprezentativac upoznaće se sa engleskim drugoligaškim fudbalom, u kojem je već Nikola Žigić sa Birmingemom, mada on ima šansu da se vrati u Premijer ligu.

Kiša koja je padala tokom utakmice samo je upotpunila tužnu i sumornu sliku na Ivud parku.

Blekburnu je bila potrebna pobeda večeras da zadrži kolike-tolike šanse da ostane premijerligaš. Remi i poraz značili su oproštaj od najjače engleske lige i jedne od najboljih u svetu.

Ali, Blekburn nije pokazao ništa.

Najveće uzbuđenje (do gola Vigana) priredila je jedna kokoška, čiji je vrat bio obavijen obeležjem Blekburna. Neki navijač je ubacio u teren, pa se publika dobrih pet, šest minuta zabavljala dok su je fudbaleri oba tima jurili po šesnaestercu Vigana. Uhvatio ju je golman Vigana Ali Al-Habsi.

Na raznim forumima po engleskim medijima, novinari, koji su izveštavali sa utakmice i čitaoci, šalili su se potom da je ta kokoška unela više nemira u šesnaesterac Vigana od igrača Blekburna.

Nisu bili daleko od istine. Tek po koja opasna akcija Blekburna, uglavnom u drugom poluvremenu, u kojem je za domaće igrao i Petrović. On je u igru ušao u drugom poluvremenu, koje je kasnilo zbog kontroverznih informacija o zdravstvenom stanju Gaela Živea. Ispostavilo se da je sa njim sve u redu, ali je za svaki slučaj zamenjen.

Blekburn je možda i oštećen sredinom drugog dela. Emerson Bojs je nepropisno zaustavio Džuniora Hoileta koji je već ušao u šesnaesterac, ali sudija to nije kaznio.

Ali, to je sada istorija. Blekburnovi navijači odavno su rekli šta misle o treneru i vlasnicima, a to su večeras ponavljali gotovo od početka meča: “Stiv Kin odlazi” i “Jenkiji, napolje”.

Gol Antolina Alkaraza tri minuta pre kraja utakmice (glavom posle kornera) bio je i poslednji ekser u mrtvački sanduk Blekburna.

Dakle, iz Premijer lige ispadaju Vulverhempton, Blekburn i Bolton ili Kvins Park Rendžers.

Bolton ima 35 bodova, dva manje od Kvins Park Rendžersa. Bolton u poslednjem kolu gostuje Stouku, a Kvins park Mančester sitiju. Bolton ima mnogo lakši zadatak, jer su Sitiju potrebni bodovi za titulu.