Preokret Zvezde protiv Spartaka u Subotici (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su stoprocentan učinak u Superligi Srbije, pošto su u okviru petog kola savladali Spartak u Subotici posle preokreta 3:2.

Srpskog šampiona je do sedmog uzastopnog trijumfa nad Subotičanima vodio novi napadač Tomane debitantskim golom i asistencijom.

Spartak je poveo u 6. minutu golom Tufegdžića, Vulić u 37. i Simić u 49. su preokrenuli, da bi Dunđerski u 80. poravnao na 2:2. Konačan rezultat postavio je Tomane pet minuta kasnije.

Srpski šampion sad ima sve četiri pobede u domaćem takmičenju, uz meč manje, i u dobrom raspoloženju putuje u Švajcarsku na prvi meč plej-ofa za Ligu šampiona protiv Jang Bojsa koji se igra u sredu.

Ekipa Vladana Milojevića dobro je otvorila duel na severu Srbije, već u uvodnim trenucima Jevtović je imao veliku šansu, ali su domaći vrlo brzo došli do prednosti. Odbrana Zvezde je loše reagovala, što je iskoristio Tufegdžić i savladao Borjana.

U nastavku su Beograđani uspostavili potpunu kontrolu i stvorili nekoliko šansi, pre nego što je Vulić pogodio sa distance i poravnao.

Veljko Simić je bio raspoložen za igru, često je ulazio u prilike, ali je iskoristio samo jednu i to za vođstvo crveno-belih na pomenutu asistenciju Tomanea.

Spartak je od tog gola zaigrao bolje, vrlo brzo je Šormaz mogao da zatrese mrežu, zatim je Borjan sjajno zaustavio udarac Tekijaškog, pa su Golubovi pogodili i stativu.

Sve to bila je uvertira u pogodak Dunđerkog sa preko 25 metara. Borjan nije imao šanse kod tog šuta!

Kad se činilo da bi Zvezda mogla da se oklizne u Subotici, ukazao se Tomane.

Bivši igrač Tondele je sjajno zahvatio centaršut Gajića sa desne strane i u padu glavom pogodio mrežu za konačan rezultat.

Na kraju je domaći sastav mogao i do boda, međutim, Žander je u nadoknadi vremena intervenisao na gol liniji i spasao goste.