Premijer liga: Mitrović dvostruki strelac u porazu Njukasla! (VIDEO)

Ni golovi Aleksandra Mitrovića nisu dovoljni Njukaslu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović je najbolji fudbaler Njukasla u ovom trenutku, ali to možda neće biti dovoljno da Svrake u ovoj sezoni sačuvaju premijerligaški status.

Iako je gostovanje u Noriču započeo na klupi za rezervne igrače, to nije smetalo srpskom golgeteru da sa dva gola u nastavku meča vrati u život svoj tim protiv direktnog rivala za opstanak u Premijer ligi.

Na kraju, čak ni to nije bilo dovoljno ekipi Rafe Beniteza da izbegne poraz u ovom meču, jer je u 93. minutu Martin Olson zapalio Kerou Roud – 3:2 (1:0).

Domaćin je nakon rovovske borbe u prvih 45 minuta u najboljem mogućem trenutku došao do vođstva, pošto je Tim Klose za trenutak bio brži od pištaljke Majkla Dina. Benitez je Mitrovića na teren poslao u 62. minutu umesto Anite, a ovaj je prvo u 71. minutu izjednačio na 1:1, a u 86. i na 2:2 iz jedanaesterca, ali je domaćin nakon oba njegova gola uspeo da se vrati u život i na kraju dođe do možda i presudnih bodova za opstanak.

Koliko je samouveren, Mitrović je pokazao u 86. minutu, kada je zahtevao da izvede najstrožu kaznu i nije pogrešio, iako je Džon Rudi pogodio stranu u koju će šutirati. Norič nakon ove utakmice ima čak šest bodova više od Njukasla i utakmicu više, pa su Svrake u prilično teškoj situaciji.