Pobeda Partizana u Subotici, Spartak promašio penal za bod (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su u Subotici ekipu Spartaka sa 2:1 u meču 14. kola Linglong Superlige Srbije.

Crno-beli su morali dobrano da se potrude kako bi u Subotici došli do pobede i bitna tri boda.

Iako je Partizan tokom meča bio opasnija ekipa, Spartak je “pokazao zube” i umalo uspeo da dođe do boda.

Gosti iz Beograda poveli su u 34. minutu. Holender je odložio loptu do Miljkovića, koji je proigrao Asana.

Japanac je pobegao čuvarima i potom bio siguran u završnici.

Spartak je zaigrao bolje u drugom poluvremenu i u nekoliko navrata umalo došao do izjednačenja.

Igrao se 61. minut, kada su domaći došli do gola. Lazar Marković izgubio je loptu na svojoj polovini, što je iskoristio Savković i šutirao u gol Partizana, Stevanović je odbranio, ali je Tufegdžić bio na pravom mestu i u pravo vreme, te na odbitak zatresao mrežu.

Deset minuta kasnije Partizan dolazi do gola i vraća prednost. Ponovo je Holender odradio veliki posao za crno-bele, ovoga puta na centaršut Miljkovića, glavom odložio do Šćekića, koji takođe glavom, šalje loptu u gol Spartaka.

Delovalo je kao da će Partizan bez većih problema odbraniti prednost i upisati tri boda, ali je malo nedostajalo da se to ne desi.

Nakon dobre akcije Spartaka u 90. minutu, traljavo je reagovala odbrana Partizana, a Šimuru u šesnaestercu gostiju obara Lutovac, pa je sudija dosudio jedanaesterac.

Penal je izveo Marčić, ali je Stevanović odbranio taj šut, pa je ostalo 2:1 za Partizan.

Crno-beli ostvarili su 29. bod, čime zauzimaju treće mesto na tabeli, dok je Spartak ostao na šestom mestu sa 23 boda.