Partizan stekao dva gola prednosti pred revanš u Turskoj! (VIDEO)

Revanš se igra sledeće nedelje u Turskoj. Bolji iz ovog dvomeča igraće sa pobednikom duela Molde – Aris.

Fudbaleri Partizana savladali su Malatiju na svom stadionu sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Počelo je kako su u Humskoj mogli samo da požele. Već u četvrtom minutu Sejduba Suma je prošao po desnoj strani, ubacio pred gol, a tamo je potpuno sam bio Umar Sadik. Novajliji Partizana nije bilo teško da zatrese mrežu turskog kluba jer nije bilo nikoga pored njega, čak je i golman izleteo sa gola.

Rano primljeni gol nije uzdrmao goste koji su krenuli u napad. Nekoliko minuta se igralo na polovini crno-belih, ali bez konkretnih šansi.

Od 20. minuta se Partizan oslobodio pritiska. Najbolju šansu je imao Sejduba Suma u 26. minutu, ali je njegov šut sa 15 metara zaustavio golman Farnol. U 35. se istakao golman Stojković posle udarca Jalčina, pa je u prvom poluvremenu rezultat ostao 1:0.

Na startu drugog poluvremena Savo Milošević je na klupi ostavio Stevanovića koji je imao žuti karton i jedan oštar start, a ušao je Takuma Asano. Japanskom fudbaleru je ovo debi u crno-belom dresu.

Već u 67. je Asano opravdao svaki uloženi evro. Postigao je drugio gol i doneo veliku radost na stadionu. Japanski fudbaler je pokazao da je veoma brz i umakao odbrani Malatije. Pre toga je golman Farnol iz Benina odbranio tri zicera.

Tribine su zanemele u 83. minutu kada je Čebake doneo nadu gostima. Gokan Tore je izveo korner, a kapiten Malatije je glavom matirao Stojkovića.

Ipak, Čebake je najzaslužniji što je Partizan na kraju stekao dva gola presnosti. U 89. minutu je Asano šutirao, a turski fudbaler ju je zaustavio rukom. Ruski sudija se nije nimalo dvoumio i pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Sejduba Suma.

PARTIZAN – MALATIJA 3:1 (1:0)

Stadion: Partizana.

Sudija: Sergej Ivanov (Rusija).

Strelci: 1:0 Sadik (4), 2:0 Asano (67), 2:1 Čebake (83), 3:1 Suma (90) iz penala.

Žuti kartoni: Zdjelar, OStojić, Stevanović, Milošević (Partizan), Čalali, Akbaš, Giljerme, Kaš (Malatija).

PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Ostojić (od 78. Vujačić), Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, F. Stevanović (od 46. Asano), Suma, Tošić, Sadik (od 84. Ožegović).

MALATIJA: Farnol, Čebake, Mina, Akbaš, Kaš, Jalčin, Bifuma (od 46. Tore), Kagiran (od 56. Giljerme), Čalali (od 71. Jildrim), Fofana, Jahović.