Orlovi: Bled vikend srpskih igrača

Proteklog vikenda srpski fudbalski internacionalci nisu imali zapažene rezultate u nastupima za svoje timove.

Nemanja Vidić je posle tri uzastopna poraza i crvena kartona u mečevima sa Liverpulom ovaj put bio uspešan, pošto je njegov tim slavio sa 2:1. Branislav Ivanović se povredio i ne zna se da li će i koliko će odsustvovati. Zoran Tošić je bio asistent prilikom jedinog pogotka Kelna. Marko Pantelić je bio strelac u pobedi Ajaksa nad RKC-om od 5:1, ali je postigao autogol.

Italija: Loše vesti iz Đenove, Miha nastavio borbu

Fudbaleri Intera su svu snagu u protekloj nedelji uložili u Ligu šampiona i veliki trijumf minimalnim rezultatom nad Čelsijem.

Puno se pričalo o emotivnom povratku Žozea Murinja na Stamford bridž, on je nekoliko puta pokazao koliko mu znači londonska publika, ali je vrlo brzo pokazao i da na terenu nema mesta nikakvim emocijama. Portugalac je startovao agresivnom, napadačkom postavom u kojoj su igrali Eto, Milito i Pandev.

Zbog toga Dejan Stanković nije igrao od početka utakmice i dobio je priliku u 74. minutu umesto Pandeva. Samo nekoliko minuta kasnije Eto je golom srušio “plavce”, posle pasa Snajdera.

Nekoliko dana kasnije “Specijalnom” ipak nisu pomogle izmene. Ovog puta je kapiten Srbije startovao, zaradio je i žuti karton, a u 66. minutu je ušao Goran Pandev. Ipak, Makedonac nije pomogao Interu da izbegne još jedan u nizu loših rezultata u Seriji A – 1:1 na gostovanju Palermu.

Katanija, prvi domaćin “neroazura” na mini sicilijanskoj turneji, ovog vikenda nije uspela da uzme sva tri boda, ali je ipak nastavila da beži od crvene linije remijem sa Kjevom. Trener Siniša Mihajlović je rekao da je zadovoljan bodom, ali i da ga brinu povrede koje su ga prinudile na tri rane izmene.
Važan korak u borbi za opstanak je konačno napravio Lacio, koji ipak nije mnogo osetio koristi od mesec dana čekanog trijumfa. Nebeskoplavi su prilično rutinski savladali Kaljari sa 2:0, ali Aleksandar Kolarov (igrao svih 90) i drugovi se nisu mnogo pomakli jer su i konkurenti sa dna tabele Atalanta, Sijena i Katanija upisali pobede.

Srećom po Lacio, Livorno je ostao zakucan na dno, a u pomoć je pritekao i gradski rival – Udineze je očekivano savladan na gostovanju Romi rezultatom 4:2. “Vučicu” je het-trikom predvodio Mirko Vučinić, ali je goleadu otvorio Luka Toni nakon što je primio loptu na 16 metara i pored Aleksandra Lukovića u padu poslao loptu u mrežu. Luković je proveo svih 90 minuta na terenu, a bio je u centru zbivanja i u finišu meča kada je pored njega proleteo Menez i asistirao Vučiniću na drugoj stativi. Dušan Basta je i dalje povređen.

Za razliku Rome, koja se trgla nakon tri remija, oporavak Juventusa se ne nazire. “Stara dama” je posramljena na gostovanju Fulamu, a zatim je usledio novi šamar i poraz od Sampdorije koja je posle 1:0 preskočila Juve i zauzela dobru poziciju u borbi za Ligu šampiona. Minimalac svoje ekipe sa klupe je odgledao Stefan Šćepović.

Istu ulogu su u ubedljivom trijumfu Fiorentine nad Đenovom (3:0) imali Vlada Avramov i Adem Ljajić. Na drugoj strani za “grifone” je u poslednjih 15-ak minuta igrao Nenad Tomović, Danijel Aleksić nije bio u protokolu, dok Boška Jankovića, na žalost, tamo neće biti sve do sledeće sezone.
Brzonogi fudbaler ipak nije dobro prošao prošle nedelje na meču sa Interom i povreda meniskusa levog kolena je mnogo ozbiljnija nego što se mislilo. Janković je već bio u Barseloni kod doktora Ramona Kugata i objavljeno je da će morati da propusti Svetsko prvenstvo.

Engleska: Ivanović se povredio, Vidić preživeo Toresa

Povredu kolena je zaradio i Bane Ivanović, koji je morao sa terena posle duela sa Dijufom u finišu prvog poluvremena razočaravajućeg remija sa Blekburnom (1:1). Za sada se ne zna koliko je povreda ozbiljna, pregledi će biti obavljeni danas, ali sudeći prema Ivanovićevoj bolnoj grimasi prilikom izlaska sa terena i rečima zabrinutog Karla Anćelotija posle meča, moguće je da nije bezazlena.

U slučaju da defanzivac Srbije ode na nešto dužu pauzu, to bi bila još jedna u nizu veoma loših vesti za “plavce”, koji su uz posustajanje u trci za titulu Premijer lige eliminisani iz Lige šampiona. Ivanović je na utakmici sa Interom odigrao svih 90 minuta, dok Nemanja Matić nije bio u Anćelotijevim kombinacijama ove sedmice.

Inače, da se Ivanović nije povredio u nedelju, moguće je da bi Čelsi izborio bolji rezultat na Ivudu. Prilikom prekida posle kog su Roversi izjednačili Dijufa je prinudno morao da čuva Paulo Fereira¸ koji je desetak kila lakši i pet-šest centimetara niži od Ivanovića.

Čelsijev remi je najviše prijao Mančesteru, koji je pobedom u najvećem engleskom derbiju sa Liverpulom preuzeo čelo tabele – 2:1. “Đavoli” su prekinuli seriju “crvenih” u međusobnim duelima, a velike zasluge za to idu i tome što Nemanja Vidić ovog puta nije imao problema da primiri Fernanda Toresa. Defanzivac Srbije je odigrao veoma dobru utakmicu, mada ostaje utisak da nije morao da zaradi žuti karton u poslednih 15 minuta.

Na drugoj strani tabele Vigan je pobedom protiv Barnlija pobegao na velikih sedam bodova od opasne zone, a Vladimir Stojković je minimalac odgledao sa klupe.
Istu ulogu je imao i Nenad Milijaš, koji je vezao i peti meč proveden na klupi Vulverhemptona. Ovog puta je imao čemu da se raduje, jer su Vulvsi sa gostovanja Aston Vili odneli važan bod u borbi za opstanak – 2:2.

Španija: Ni minut u Primeri

Kada se u poslednje vreme priča o Primeri uglavnom se priča o neverovatnom Leu Mesiju, koji je drugi vikend zaredom uspeo da postigne het-trik. Barselona je savladala Saragosu sa 4:2 u uzbudljivoj utakmici, a teško je poverovati da bi se bilo šta promenilo da je za ovaj meč bio spreman Ivan Obradović.

Bivši fudbaler Partizana se konačno oporavio od povrede kolena i od prošle nedelje radi na treninzima sa saigračima, ali ipak nije bio na klupi Saragose protiv Barse. Slično je i sa Milanom Smiljanićem, čiji oporavak od operacije kile protiče u najboljem redu. Lola je propustio duel sa Realom (1:3), ali bi mogao da uskoro nastupi za Sporting.

Za razliku od njih dvojice, Milan Stepanov još ne može ni da trenira zbog povrede, pa ga nije bilo u pobedi Malage nad Viljarealom rezultatom 2:0.

Valensija je rutinskom pobedom nad Almerijom (2:0) zacementirala svoju treću poziciju i krunisala izvrsnu nedelju. Nikola Žigić je meč odgledao sa klupe, a nije dobio šansu ni na fantastičnoj utakmici sa Verderom, posle koje su se “čezi” plasirali u četvrtfinale Lige Evrope – 4:4.

Minutažu srpske kolonije u Primeri sa nule nije pomerio ni Ivica Dragutinović, koji je sa klupe odgledao razočaravajući poraz Sevilje od Espanjola rezultatom 2:0.
To je bio loš kraj loše nedelje za “crveno-bele”, nakon poraza od CSKA rezultatom 2:1 i eliminacije iz Lige šampiona. Defanzivac Srbije je odigrao svih 90 minuta u revanšu osmine finala, ali se nije uopšte dobro proveo u duelu sa Necidom u 39. minutu kada su Rusi prvi put poveli.

Nemačka: Asistencija Tošića, u “cvajti” pogodili Rakić i Baljak

U 27. kolu Bundeslige u kojem nijedan od kandidata za titulu nije pobedio, srpski fudbaleri koji su proveli mečeve na terenu nisu osetili gorčinu poraza. Neven Subotić je proveo 90 minuta na Vestfalen stadionu u pobedi Borusije iz Dortmunda protiv do skoro neporaženog Leverkuzena. “Milioneri” su slavili sa 3:0, a srpski defanzivac je bio jedan od boljih u redovima domaćina. Herta je neočekivano demolirala Volfsburg na gostovanju, a Gojko Kačar je proveo 87 minuta u pobedi tima iz Berlina. Njegov saigrač Nemanja Pejčinović pobedi je mogao da se raduje sa tribina jer nije bio ni na klupi.

Sličan slučaj je bio i sa Nikolom Petkovićem koji je sa klupe posmatrao kako Ajntraht dolazi do preokreta protiv Bajerna i pobede u završnici meča. Zdravko Kuzmanović je odigrao ceo meč u lakom trijumfu Štutgarta protiv Hanovera.

Zoran Tošić se nije preterano radovao remiju Kelna sa Borusijom iz Menhengladbaha, ali je upravo on dodao loptu Manišu pre nego što je Portugalac postigao fantastičan pogodak za izjednačenje.

Miloš Marić je zbog suspenzije dobijene u prošlom kolu, sa tribina gledao poraz Bohuma protiv Verdera u kojem je tim za koji nastupa dva puta vodio protiv favorizovanog domaćina.

U drugoj ligi, popularnoj Cvajti, srpska kolonija u Minhenu 1860 radovala se pobedi protiv FSV Frankfurta od 2:1. Aleksandar Ignjovski, Antonio Rukavina i Đorđe Rakić odigrali su 90 minuta u pobedi “lavova”. Rakić je u 37. minutu čak i načeo odbranu gostiju pogotkom za 1:0.
Duizburg za koji nastupa Srđan Baljak poražen je na gostovanju Hanzi sa 3:1. Srpski internacionalac postigao je počasni pogodak za svoju ekipu u 84. minutu.
Treba napomenuti da je i Duizburg u prošli ponedeljak dočekao ekipu Minhena 1860, a meč je rešio Đorđe Rakić pogotkom u 84. minutu za pobedu “lavova” od 1:0.

Francuska: Vitakić i Ljuboja za bod Grenobla, Kežman upisao novi nastup

U 29. kolu francuskog prvenstva, srpski fudbaleri nisu imali razloga za radost, što zbog rezultata svojih timova, što zbog ličnog učinka.
Nenad Džodić je jedini koji je imao razlog za radovanje iako je i dalje van stroja zbog povrede. Odsustvo kapitena nije sprečilo Monpelje da zabeleži novu pobedu protiv Valensijena rezultatom 2:1 i nastavi trku za titulom sa Bordom. Timovi su izjednačeni na vrhu tabele, doduše “Žirondinci” imaju utakmicu manje. U redovima Valensijena izostao je najbolji defanzivac Milan Biševac koji je meč propustio zbog povrede.

Mateja Kežman je upisao novi nastup u dresu PSŽ-a, ali je na terenu proveo samo petnaestak minuta. Bivši napadač Partizana u igru je ušao u 76. minutu umesto Mevluta Erdinga, pri rezultatu 0:0, a tri minuta kasnije Nica je postigla pogodak kojim je osvojila sva tri boda. Dejan Milovanović i Nenad Kovačević presedeli su na klupi remi bez golova Lansa sa ekipom Sošoa.

Jedini srpski internacionalci koji su imali mesto u startnoj postavi ove nedelje jesu Milivoje Vitakić i Danijel Ljuboja koji su proveli 90 minuta na terenu u remiju sa Monakom – 0:0. Vitakić je u 54. minutu zabeležen u sudijskoj knjižici zbog dobijenog žutog kartona.

Holandija: Autogol Pantelića, Lovre ne ide u VBA

Situacija u Erediviziji se dodatno zakuvala ovog vikenda nakon remija u derbiju između PSV Ajndhovena i Tventea – 1:1. Jagoš Vuković je bio među starterima “filipsovaca” i malo mu je nedostajalo da u 30. minutu upiše asistenciju, ali je Bakal šutirao preko gola. Vuković je do 83. minuta kada je zamenjen, zaradio žuti karton. Na drugoj strani nije bilo Slobodana Rajkovića.

Remi na “Filipsu” na najbolji način je iskoristio Ajaks tako što je demolirao RKC sa 5:1 i skočio na drugu poziciju. Marko Pantelić se i ovog puta upisao u strelce, ali ne za svoju ekipu. Napadač Srbije je u jednom od svojih bleđih izdanja postigao nespretan autogol u 27. minutu tako što je na prilično čudan način dočekao centaršut u svom kaznenom prostoru i malo potiljkom, malo leđima poslao loptu u svoju mrežu za 1:1. Srećom, ostatak ekipe se potrudio da to ne ostavi veće posledice po Ajaks. Pantelić je igrao do 72. minuta, a zaradio je i žuti karton. Miralem Sulejmani je ubedljivu partiju svog tima posmatrao sa klupe.

Siguran je bio i Herenven, koji je u petak otvorio kolo pobedom nad ekipom NEC rezultatom 4:1. Filip Đuričić je bio među starterima i zamenjen je u 61. minutu pri rezultatu 2:1.

Tri minuta više je igrao Goran Lovre kome je od minimalne pobede Groningena nad Rodom verovatno ove nedelje bilo važnije to što su pregovori o njegovom prelasku u Vest Bromvič propali.

Meč Fejenord – Vitese je prekinut posle prvog poluvremena zbog jake kiše, rezultat je bio 1:1, na utakmici nije bilo uskoro Stefana Babovića, koji bi prema nekim informacijama ipak mogao da ostane u Holandiji i sledeće sezone.

Belgija: Standard standardno

Aktuelni šampion Belgije Standard je nastavio sa ovosezonskom rutinom – odigrao je dobro u Evropi, a očajno u Jupiler ligi. “Crveni” su u četvrtak savladali Panatinaikos sa 1:0 i plasirali se u četvrfinale Lige Evrope, da bi samo nekoliko dana kasnije u poslednjem kolu belgijske lige pretrpeli novi poraz i sramotno završili regularni deo sezone na osmoj poziciji.

Trećeplasirani Gent je slavio sa 2:0 i tako onemogućio Standard da obezbedi mesto u plej-ofu 1. Milan Jovanović je u LE solidno odigrao do 82. minuta, dok u Jupileru pre nego što je izašao u 77. minutu nije blistao iako je u dva navrata ugrozio gol sigurnog Bojana Jorgačevića.

Čelo tabele potvrdio je Anderleht ubedljivim trijumfom nad Lokerenom (4:0), koji neće baš izvući sve fleke eliminacije iz Lige Evrope posle nedovoljne pobede nad HSV-om rezultatom 4:3. Nemenja Rnić je oba meča posmatrao sa klupe.

Rusija: Lazović ponovo ušao sa klupe, ostali se „čašćavali“ kartonima

Učinak srpskih fudbalera u drugom kolu ruske Premijer lige, bio je skroman i podvučen žutom bojom. Naime, većina internacionalaca je što zbog grubih startova, što zbog prigovora dobijala javne opomene, tako da su do kraja mečeva morali da strogo vode računa da ne završe u svlačionici pre vremena. O tome nešto kasnije.

Miloš Krasić je sa CSKA načinio pravi podvig u Andaluziji eliminisavši Sevilju, a u žrebu im je zapao Stankovićev Inter. Još pod utiscima sjajnog prolaska u četvrtfinale, fudbaleri CSKA su juče umorni istrčali na svoj teren i jedva izvukli i bod (0:0) protiv Dinama. Krasić je igrao vrlo dobro do 81. minuta kada je zamenjen.

I drugi reprezentativac Srbije Danko Lazović navijao je za drugove sa klupe, ali na drugi način. Naime, zbog privikavanja na nov ambijent u klubu, procenjeno je da bi Zenitu u duelu sa Spartakom, završenim 1:1, pomogao tek od 46. minuta, kada je zamenio indisponiranog Huštija. Lazović je imao nekoliko proigravanja ali je na kraju zbog odlične igre gostiju, koji su i vodili do 89. minuta, morao da bude zadovoljan remijem.

Kao što smo spomenuli, bilo je ovog vikenda nekoliko žutih kartona. Tako je Mitar Peković je zaradio javnu opomenu u porazu Anžija od Amkara, dok je u Groznom na utakmici Tereka i Rostova viđeno čak žutih. U beležnici sudije našli su se golman gostiju Dejan Radić i pouzdani defanzivac Dušan Anđelković. Inače, ni na spisku prijavljenih igrača nije bilo Branimira Petrovića i Ivana Živanovića.
Saturn i Sibir su igrali 1:1 a za domaće je u igru u 81. minutu ušao Nikola Valentić, bivši igrač Voždovca. Lokomotiva je dobila Krila Sovjetov sa 3:0 ali ni u protokolu nije bilo najboljeg mladog fudbalera domaćih, Milana Milanovića. Tom za koji nastupa Đorđe Jokić igra večeras protiv Rubina.

Ukrajina: Duljaj na prvom mestu, Dišljenković i Ninković podelili bodove

Konačno se dogodilo i ono što su navijači Šahtjora priželjkivali od novembra – tim iz Donjecka je preuzeo prvo mesto na tabeli i sada ima dva boda prednosti u odnosu na Dinamo iz Kijeva. Šahtjor je prema očekivanju lagano došao do tri boda (2:0) na stadionu Zorje iz Luganjska a Igor Duljaj je igrao svih 90. minuta i bio je jedan od zapaženijih pojedinaca.

Miloš Ninković je sa druge strane, zbog promene taktike morao da sa terena izađe u 61. minutu ali ni to nije pomoglo Kijevljanima da izvuku sva tri boda Metalurgu iz Donjecka. Meč je završen 1:1 a u redovima domaćih branio je Vladimir Dišljenković, koji nije bio krivac jedinog gola gostiju i dela Artema Milevskog. U timu domaćih igrao je i Đorđe Lazić ali nije uspeo da natera golmana Dinama Oleksandra Šovkovskog da još jednom izvadi loptu iz mreže.

Kapiten Vorskle Jovan Markoski morao je da čestita na zasluženom trijumfu Željku Ljubenoviću i Slobodanu Markoviću čija je Tavrija slavila sa 1:0. Metalist je rasturio Metalurg iz Zaporižja sa 4:0, a u redovima domaćih nije bilo Milana Obradovića. Aleksandar Trišović presedeo je na klupi čitav meč njegove Zakarpatije i Arsenala iz Kijeva, dok je Ivan Milošević učestvovao u pobedi Karpata od 3:1 nad Obolonjom, što na terenu nije doživeo Nemanja Tubić, kojeg nije bilo ni u protokolu.

Ostali: Bajević nadmudrio Ivića, povratak Dudića u prvi tim Salcburga

Poljska

Golman poljskog Zaglebja Bojan Isailović i treće kolo za redom ostao je nesavladiv! Zaglebje je sada pobedilo Poloniju iz Varšave a sjajni golman dobio je vrlo visoke ocene iako nije imao puno posla. Legija se remijem 1:1 spotakla protiv Slaska a Miroslav Radović je za domaće igrao do 54. minuta.

Nikola Mijailović i Aleksandar Vuković igrali su za Koronu protiv Odre s tim da je ovaj drugi tom meču i „požuteo“. Javnu opomenu zaradio je i prvotimac Leha Dimitrije Injac u meču sa Jagjelonijom, tokom kojeg je na terenu bio i Ivan Đurđević.

Kipar

Na Kipru je ovog vikenda igran veliki derbi između APOEL-a i vodeće Omonije. Trener domaćih Ivan Jovanović i napadač Nenad Mirosavljević kao da su u poslednje vreme posustali pa su doživeli poraz od 2:1 koji ih je udaljio sedam bodova od pozicije lidera. To je najbolje iskoristio Apolon Slobodana Krčmarevića koji je sa 3:1 slavio protiv A.P.O.P.-a i sada su na pet bodova od Omonije.

Na drugom mestu se nalazi Anortozis Predraga Ocokoljića koji je dobio 2:1 domaći Enozis Paralimni. Gol za domaćina koji sa klupe predvodi makedonski stručnjak Čedomir Janevski a u njemu igra Radovan Krivokapić, postigao je fudbaler Crvene zvezde Ivan Tričkovski, na pozajmici u kiparskom prvoligašu. Etnikos Ahnas Svetozara Šapurića, za koji igraju Ivan Petrović, Zoran Stjepanović, Miljan Mrdaković i Milan Belić odigrao je samo 0:0 protiv Arisa Saše Stojanovića. Nekadašnji igrač Voždovca i BSK-a Aleksandar Čanović zabeležio je novu pobedu sa Ermisom.

Grčka

Grci su ovog vikenda, na tri kola pre kraja šampionata, uskladili termine odigravanja utakmica pa su svi igrali juče od 18 časova. Na dva najveća derbija šampionata, Panatinaikos – Olimpijakos i PAOK-AEK prštalo je na sve strane a profitirale su gostujuće ekipe. Olimpijakos je golom Meta Derbišajera popeo svoj klub na drugo mesto i sada im PAO beži samo četiri boda. Dušanu Bajeviću, Milanu Lukaču i AEK-u pobeda u Solunu ništa nije značila jer su davno zacementirali četvrtu poziciju, ali mu to nije smetalo na nadmudri Vladu Ivića, čiji je PAOK od sinoć na trećem mestu. Ivić je igrao svih 90. minuta ali se na kraju ipak utopio u solunsko sivilo.

Ni Ivan Gvozdenović se nije proslavio u dresu Kavale. Precenjen domaći tim nije uspeo da pobedi Larisu, iako su od 70. minuta imali 3:2. Međutim, tada je Gvozdenović na nepromišljen način dobio drugi žuti, odnosno crveni karton što se toliko negativno odrazilo na Kavalu, da su njegovi saigrači do kraja pali i jedva izvukli 3:3. Inače, za goste ni u protokolu nije bilo Aleksandra Simića. Pantrakikos je izgubio sa 2:0 od Levadiakosa, a u timu domaćih igrao je Željko Đokić, dok Filip Arsenijević nije bio ni na klupi.

Austrija

Konačno jedna lepa vest iz Austrije. Nekadašnji prvotimac ovog kluba Milan Dudić, kojeg su i navijači zbog konstantnog sedenja na tribinama već zaboravili, vraćen je u startnih 11 i to, ni manje ni više nego u derbiju šampionata protiv bečke Austrije! Dudić je „leteo“ po svojoj polovini terena, ne dopuštajući domaćinu da stvori prilike, a od silne želje da se trajno nametne treneru Hubu Stevensu, popularni „Bato“ je u 32. minutu zaradio i žuti karton. Kasnije je, u 56. minutu zamenjen da bi Salcburg sa još jednim napadačem jurio minus od jednog gola, što im se na kraju i isplatilo jer je meč završen 1:1. Srđan Pavlov nije igrao za Kapfenberg protiv Viner Nojštata.

Švajcarska

Srpski igrači u Švajcarskoj nisu blistali, iako su neki i mogli. Goran Obradović je na primer odigrao svih 90. minuta za Sion koji je slavio sa 5:2 protiv Lucerna ali nijednom nije uspeo da ugura loptu u gol.

Isto je prošao i prvotimac Ciriha Milan Gajić, ali ne i srpske gore list Dušan Đurić, koji je matirao golmana Belincone za 2:0. Marko Perović kao i puno puta do sada nije bio ni u protokolu Bazela, sada za duel sa Sent Galenom, ali je pomak što se na oficijelnom sajtu ipak tretira kao igrač na koga će moći da se računa.

Ivan Pejčić je igrao u porazu Araua od Ksamaksa.

Izrael

Bivši fudbaler Partizana Nebojša Marinković ušao je u igru tek u 62. minutu utakmice izraelskog šampionata između Bnei Jehude i Makabi Petah Tikve. Marinkovićevi prodori nisu rezultirali golovima, baš kao što i golman Makabija Dragoslav Jevrić nije mogao da spreči dve lopte da ne uđu u njegovu mrežu u porazu od 2:0.

Član Hapoel Tel Aviva Nemanja Vučićević i dalje se oporavlja od bolesti, dok igrača Makabi TA Ivice Ilijeva nije bilo ni u protokolu za meč sa Makabi Netanjom.

Turska

Ivan Ergić će sa svojom Bursom na teren istrčati tek večeras u duelu sa Denizlijem kada će pokušati da održi nadu da njegov tim, inače vodeći u šampionatu Turske, može do titule. Dijarbakir Milana Martinovića slavio je 1:0 protiv Antalije, ali će biti potrebno proliti još mnogo znoja da bi se obezbedio opstanak.

Austrija

Da neko pita igrača austrijskog Salcburga Milana Dudića kada je poslednji put nastupio za svoju ekipu, sigurno bi mu trebalo vremena za odgovor. Dudića ponovo nije bilo ni u protokolu za meč sa Kapfenbergom, za koji je igrao Srđan Pavlov.

Češka

Što se Srba u Češkoj tiče, bivši fudbaler Partizana i Čukaričkog Miloš Bosančić odigrao je sasvim korektan meč za Liberec iako je njegov tim neočekivano poražen kući od Bohemijansa. Uglješa Radinović nije nastupao za Brno, kao ni nekadašnji igrač Vojvodine Marko Đalović za Mladu Boleslav. Inače, fudbaler praške Slavije Dušan Vasiljević u nastavku sezone na pozajmici je u mađarskom Ujpještu.

Rumunija

Neki srpski fudbaleri u Rumuniji su dobili priliku da igraju svih 90 minuta, neki su ulazili sa klupe, a nekih nije bilo ni u protokolu mečeva, ali niko od njih nije se posebno istakao tokom vikenda.

Antićev spisak za meč sa Alžirom:

Vladimir Stojković (Vigan) – klupa
Branislav Ivanović (Čelzi) – LŠ: svih 90 / Premijer liga: do 44. minuta, povreda
Antonio Rukavina (Minhen 1860) – svih 90
Nemanja Vidić (Mančester j.) – svih 90, žuti karton
Neven Subotić (Borusija Dortmund) – svih 90
Aleksandar Luković (Udineze) – svih 90
Aleksandar Kolarov (Lacio) – svih 90
Ivica Dragutinović (Sevilja) – klupa
Dejan Stanković (Inter) – LŠ: od 74. minuta / Serija A: do 66. minuta, žuti karton