Novi gol Mitrovića u porazu Fulama na gostovanju Prestonu (VIDEO)

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je jedini gol u porazu Fulama.

Fudbaleri Fulama poraženi su u utakmici 19. kola engleskog Čempionšipa. Fulam je vezao dva poraza izgubivši na gostovanju Prestonu 2:1.

Preston je preko Šona Megvajera u 23. minutu utakmice stigao do vođstva, a situacija je postala još bolja po Preston kada je Denis Odoj samo pet minuta kasnije zaradio direktan crveni karton.

Džo Referti se “revanširao” Odoju u finišu prvog poluvremena i postarao se da rezultat makar u crvenim kartonima bude nerešen.

Odmah po početku drugog poluvremena, tačnije u 52. minutu, Dejvid Nadžent udvostručio je prednost domaćina, da bi Aleksandar Mitrović u 81. minutu samo postavio konačan rezultat.

Mitrović je 16. golom u sezoni zadržao prvo mesto liste strelaca Čempionšipa.

Fulam na trećem mestu ima meč više i 10 bodova manje od VBA i 11 bodova manje od Lidsa, koji je bio bolji od Hala i rezultatom 2:0 upisao 14. pobedu u sezoni.

Lids je do pobede došao u poslednjih 20 minuta meča zahvaljujući prvo autogoli De vijsa u 73. minutu, a zatim i pogotku Alioskog u 82.

Milvol je slavio na gostovanju Bristol sitiju 2:1, Hadersfild je kao gost bio bolji od Čarltona 1:0, Stouk je pred svojim navijačima savladao Luton 3:0 dok su Notingem Forest i Midlzbro igrali 1:1.