Nikola Žigić i naredne sezone u Čempionšipu

Birmingem Nikole Žigića nije uspeo da u revanšu savlada Blekpul (2:2), tako da će i naredne sezone nastupati u Čempionšipu

U revanš meču polufinalnog duela plej-ofa u Čempionšipu, fudbaleri Blekpula uspeli su da sačuvaju prednost iz prvog susreta (1:0), pa su se nakon večerašnjeg remija sa Birmingem Sitijem (2:2) plasirali u finale plej-ofa na Vembliju.

U finalu ih očekuje Vest Hem, koji je u dva meča nadigrao Kardif (2:0 i 3:0).

Blekpul je tokom celog meča bio bolji rival i zasluženo je vodio 2:0 golovima Stivena Dobija u 45. i Mata Filipsa u 48. minutu.

Domaći tim je tek tada krenuo na sve ili ništa i uspeo da izjednači rezutat golovima Nikole Žigića u 64. i Kurtisa Dejvisa u 73. minutu.

Do kraja susreta pokušali su domaći svim silama da izbore produžetke (u plej-ofu na važi pravilo gola u gostima), ali sem nekoliko poluprilika, nisu uspeli da ozbiljnije zaprete golmanu Blekpula.

Kapiten reprezentacije Srbije Nikola Žigić koji je ove sezone na 36 prvenstvenih susreta postigao 12 pogodaka, ukoliko ne promeni sredinu, sledeće sezone nastupaće u Čempionšipu, zajedno sa Milijašem iz Vulvsa i Raćom Petrovićem u Blekburn Roversima.

Finale na londonskom Vembliju odigraće se 19. maja u 16,00 h.