Nemanja Matić asistirao za pobedu Rome (VIDEO)

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima Veronu sa 3:1, u meču 12. kola italijanske Serije A.

Povela je Verona pogotkom Pavela Davidoviča u 27. minutu, da bi Roma izjednačila golom Nikola Zaniola u prvom minutu nadoknade poluvremena.

Između dva gola upravo je Davidovič dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta nad Zaniolom.

Pobedu Romi doneli su golovima Kristijan Volpato u 88. minutu, posle asistencije srpskog internacionalca Nemanje Matića i Stefan El Šaravi u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Matić je prethodno ušao u 66. minutu, a onda se pokazao kao “džoker” pobedonosnom asistencijom.

Roma je zabeležila osmu pobedu u prvenstvu i sa 25 bodova zauzima četvrtu poziciju na tabeli. Verona je na pretposlednjem, 19. mestu sa pet poena.

U narednom kolu, Roma će u gradskom drbiju dočekati Lacio, dok će Verona gostovati Monci.