Najbolja partija “parnog valjka” otkako je Aleksandar Stanojević na klupi Partizana (VIDEO)

Partizan je održao čas fudbala TSC u Senti u derbiju 16. kola Superlige. Crno-beli su od prvog do poslednjeg minuta diktirali tempo i na kraju su, krajnje neočekivano, ubedljivo slavili na teškom gostovanju s ubedljivih 4:0 (1:0).

Dugo se čekalo da proradi crno-bela mašinerija i to se konačno dogodilo i to na najtežem mogućem gostovanju, ne računajući ono Crvenoj zvezdi ili Vojvodini.

Partizan je u Senti protiv TSC demonstrirao silu i do kolena potukao rivala. Izašao je TSC, ekipa koja je bila hit prošle sezone, da igra fudbal i da se nadigra i na kraju su to učenici Zoltana Saba skupo platili.

Crno-beli su sa četiri gola napunili mrežu golmana Filipovića.

Da je Partizan s jasnom namerom došao u Sentu da uzme čitav plen, nagovestio je Filip Holender pogotkom u 24. minutu.

Mađarski reprezentativac, koji će biti akter Evropskog prvenstva naredne godine, postigao je drugi gol na poslednja dva meča. Bio je to ujedno i rezultat posle prvih 45 minuta.

Nastavak je doneo “turbo Partizan”. Stanojević je u 61. minutu izveo iz igre smušenog i indisponiranog Izraelca Nahta, a priliku je dobio Suma.

Svega desetak sekundi bilo je potrebno Sumi da se upiše u strelce. Tek što su izveli loptu s centra, fudbaleri TSC su je predali crno-belima, Suma se sada našao u ulozi asistenta, egzekutor je bio Filip Holender.

Tačku na “i” stavio je Japanac Takuma Asano golom u 71. minutu.

Definitivno najbolja partija Partizana otkako je Aleksandar Stanojević na klupi “parnog valjka” nasledio Sava Miloševića, i prvi put još od avgusta i utakmice sa Javorom Partizan je uspeo da postigne četiri gola na jednom meču.

Crno-beli su drugi na tabeli sa 35 bodova, prva je Zvezda koja ima meč manje i 41 bod. Crveno-beli od 19 časova dočekuju Rad.