Mitrovićev Njukasl korak bliže ispadanju (VIDEO)

Lester – Njukasl 1:0 (1:0)

Fudbaleri Lestera nastavljaju da sanjaju o tituli, a protiv Njukasla su napravili još tri koraka ka senzaciji. Ekipa Klaudija Ranijerija pobedila je tim Rafaela Benitesa sa minimalnih 1:0, u 30. kolu Premijer lige.

Lester posle ove pobede ima 63 boda na prvom mestu na tabeli, pet više od drugoplasiranog Totenhema i 11 bodova više uz meč više od trećeplasiranog Arsenala.

Duel u Lesteru bio je ispod proseka, ali domaći igrači i navijači pamtiće samo tri boda i spektakularan gol Okazakija koji je u 25. minutu makazicama doneo pobedu svojoj ekipi.

Lester je tokom 90 minuta imao samo jedan šut u okvir gola protivnika, ni Njukasl se sa duplo više pokušaja nije proslavio, pa je Rafa Benites poražen na debiju na novom poslu.

Aleksandar Mitrović je odigrao celu utakmicu za goste, imao je nekoliko polušansi, ali nije dobio dovoljan broj upotrebljivih lopti od saigrača.