Mitrović sa Njukaslom ispao iz Premijer lige (VIDEO)

‘Crne mačke’ zaista imaju devet života, ‘Svrake’ i ‘Kanarinci’ lete u Čempionšip!

Poslednje kolo Premijer lige biće lišeno drame bar kada je borba za opstanak u pitanju. Osim odavno prežaljene Aston Vile, naredne sezone će u Čempionšipu igrati Njukasl i Norič.

Sanderlernd je u zaostaloj utakmici bio ubedljiv na svom ‘Stadionu svetlosti’ protiv ‘nezainteresovanog’ Evertona i sa nova tri boda prebrinuo sve brige oko opstanka.

Sem Olerdajs je po ko zna koji put pokazao da je specijalista da sačuva ekipu u Premijer ligi, njegove ‘Crne mačke’ su na poslednjih pet utakmica osvojile 11 bodova, zabeleživši tri pobede i dva remija.

Klub sa severoistoka Engleske je stekao dva gola predosti u finišu prvog poluvremena, levi bek Partik Van Anholt i štoper Lamin Kone su u razmaku od tri minuta dva puta primorali Roblesa da vadi lopu iz mreže i tako širom otvorili vrata pobede.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Kone postiže svoj drugi gol na utakmici i izrasta u heroja, slavlje je moglo da počne.

Zanimljivo, reprezentativcu Obale Slonovače su ovo prva dva gola u Premijer ligi u karijeri od kako je letos stigao u Sanderlend iz Lorijena.

Do kraja su ‘Karamele’ imale par prilika da postiignu utešni gol, ali Vito Manone se nije dao savladati. Ostalo je 3:0.

U isto vreme na ‘Kerou Roudu’ Norič je zabeležio ‘pirovu’ pobedu protiv Votforda.

‘Kanarinci’ su imali imperativ pobede da bi sačuvali nadu o opstanku, ali ta nada podrazumevala je i kiks Sanderlenda koji se nije dogodio.

‘Stršljenovi’ su poveli preko kapitena Troja Dinija već u 11. minutu, ali domaćin ekspresno uzvraća i već u 18. minutu preokreće rezultat golovima Nejtana Redmonda i Mbokanija.

U finišu prvog poluvremena Norič stiče dva gola prednosti nakon autogola Kečharta i pri rezultatu 3:1 za domaće se otišlo na veliki odmor.

Najbolji strelac Votforda Odion Igalo je nakon pet minuta igre u nastavku smanjio zaostatak svoje ekipe na jedan gol, ali je Mbokani svojim drugim golom na utakmici, ponovo na asistenciju Redmonda, veoma brzo vratio dva gola preimućstva ‘Kanarincima’.

U poslednjih nešto više od pola sata igre rezultat se nije menjao, ostalo je 4:2.

Sve u svemu, u poslednjem kolu neće biti drama oko borbe za opstanak, pa će sva pažnja biti usmerena na borbu za četvrto mesto između mančesterskih rivala. Sitiju je dovoljan bod u Svonsiju da ostane na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Takođe, Totenhem bi sa bodom u Njukalsu ostao na drugom mestu, ispred lokalnog rivala Arsenala, koji je na dva boda zaostatka i oprašta se od sezone bez trofeja pred svojom publikom protiv fenjeraša Aston Vile.

Ostaje da se vidi i ko će u Ligu Evrope, kako stoje stvari najverovatnije Mančester Junajted i Vest Hem, ali ni Sautempton našeg Dušana Tadića nije bez šansi.