Mile Svilar ponovo ušao u anale Lige šampiona! (VIDEO)

Golman Benfike u 15. minutu je sprečio vođstvo Mančester junajteda, odbranivši penal.

Mile Svilar pre dve nedelje je bio tragičar utakmice Benfika – Mančester junajted (0:1), pošto je uneo loptu u gol i tako direktno kumovao porazu.

Ali, u “revanšu” na Old Trafordu, u utorak uveče, pokazao je zašto ga smatraju jednim od najtalentovanijih golmana sveta i zašto Fudbalski savez Srbije žuri da reprezentativca Belgije u mlađim kategorijama “veže” za otadžbinu.

Svilar je u 15. minutu zaustavio udarac Antonija Marsijala sa 11 metara i tako sa 18 godina, dva meseca i četiri dana postao najmlađi golman koji je odbranio penal u istoriji Lige šampiona.

Ujedno, francuskom napadaču je to bio prvi penal koji nije iskoristio od dolaska u Mančester junajted, leta 2015. Do sada je imao učinak 4/4.