Maksimovićev Hetafe eliminisao Tadićev Ajaks! (VIDEO)

Fudbaleri Hetafea eliminisali su Ajaks iz Lige Evrope pobedom u dvomeču šesnaestine finala.

Hetafe je u prvom meču, kod kuće, pobedio sa 2:0, a onda je pretrpeo poraz od 2:1 u Amsterdamu.

Taj rezultat bio je dovoljan španskom klubu da eliminiše prošlogodišnjeg polufinalust Lige šampiona i da se plasira u osminu finala.

Gosti su posle dosta sreće poveli već u petom minutu kada je strelac bio Haime Mata, ali se nije dugo čekalo za izjednačenje, koje je preko Danila došlo pet minuta kasnije.

Ajaks je napadao, pokušavao da dođe do preko potrebnog gola, ali se Hetafe branio svom snagom, što pokazuje čak pet žutih kartona za goste u prvih 45 minuta.

“Kopljanici” su uspeli da dođu do gola, kada je Oliveira zatresao sopstvenu mrežu u 63. minutu, i da zadrže kakvu-takvu nadu da mogu do još dva pogotka za prolaz.

Ipak, Hetafe je uspeo da se odbrani i da se plasira dalje. Dušan Tadić je na terenu proveo ceo meč, ali nije ostavio zapaženiji učinak.