Luka Milivojević na korak od ulaska u istoriju Premijer lige (VIDEO)

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na gostovanju Njukasl rezultatom 1:0, u 33. kolu Premijer lige.

Heroj trijumfa bio je Luka Milivojević, koji je u 80. minutu iz penala postigao jedini pogodak na meču. Bio je to njegov 11. gol ove sezone, 10. sa bele tačke.

Sa 10 realizovanih penala u sezoni mogu još da se pohvale Alan Širer, Frenk Lampard i Stiven Džerard. Luka je na korak od izjednačenja rekorda Endi Džonsona koji je u sezoni 2004/05 postigao 11 golova sa bele tačke, takođe u dresu Kristal Palasa.

“Palas” je ostvario važnu pobedu i sada imaju čak jedanaest bodova više od Kardifa, koji se nalazi na 18. mestu koje vodi u Čempionšip.

Njukasl je bio bolja ekipa tokom devedeset minuta utakmice, međutim na kraju nisu uspeli to da materijalizuju.

Imali su čak 18 udaraca ka golu Guaite, ali nijedan nije završio iza njegovih leđa. Sa druge strane gosti iz jednog šuta na gol došli do pobede.

Milivojević je postao drugi najbolji srpski strelac u istoriji Premijer lige, pošto je postigao 23. gol (19. sa penala) i tako prestigao Branislava Ivanovića, koji je dao 22. Ispred Luke je sada još samo Savo Milošević, koji je postigao 29.