Ljajić lakše povređen u pobedi Rome (VIDEO)

Srpski fudbaler Adem Ljajić nije se teže povredio na meču svoje Rome sa Udinezeom, navela je klupska televizija ’Vučice’.

Fudbaleri Rome pobedili su Udineze sa 1:0 u prvoj utakmici programa u sredu u okviru 17. kola Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je štoper Davide Astori u 17. minutu i tako je ‘Vučici’ doneo 12. trijumf ove sezone, ali pitanje je da li je lopta prešla gol-liniju. Roma tako trenutno imao 39 bodova, isto koliko i vodeći Juventus, ali torinski klub tek uveče igra s Interom.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić igrao je za pobednički tim do 83. minuta, kada ga je zbog povrede zamenio Urbi Emanuelson.

Ljajić je povredio koleno i na nosliima je iznet sa terena, ali srećom izgleda da u pitanju nije ozbiljna povreda.

Tim uz Udina je, za koji je naš golman Željko Brkić presedeo meč na klupi, doživeo sedmi poraz ove sezone i drži deveto mesto sa 22 boda. Pomoćni trener ‘Zebri’ Dejan Stanković ponovo je dobio crveni karton, treći ove sezone.

Udineze i Roma su odigrali izjednačen meč, gosti su imali malo veći posed lopte, ali su oba tima imala po jedan šut u okvir gola. Roma je imala tu sreću da lopta završi u golu i to posle sjajnog slobodnog udarca Frančeska Totija, kada je Astori odlično šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku i potom prešla gol-liniju – barem je tako odlučio sudija posle konsultacija sa petim sudijom, ali ostaje dilema da li je pogodak postojao.

Malo je nedostajalo da Emanuelson postane tragičar zbog jednog nespretnog starta u finišu, ali sudija nije svirao jedanaesterac.