Liga šampiona: Minimalna pobeda Ajaksa u Londonu (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Totenhem u Londonu u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona rezultatom 1:0!

Kopljanici su do sjajnog rezultata pred revanš u Amsterdamu sledeće srede stigli zahvaljujući pogotku Donija van de Beka u 15. minutu i sad se nalaze u odličnoj poziciji da pred svojim navijačima obezbede plasman u finale i borbu za najvredniji trofej!

Holandski tim, predvođen Dušanom Tadićem kao najisturenijim igračem, od starta je prikazivao igru sličnu onoj u revanšu četvrtfinala protiv Juventusa u Torinu.

U uvodnim trenucima meča takva igra im nije donela konkretnu priliku, ali je ubrzo usledio odlučujući momenat. Posle dužeg napada, lopta je sa leve strane došla u sredinu do Zijeha, koji je između defanzivne linije domaćih proigrao Van de Beka, a ovaj sjajno izbegao ofsajd zamku i rutinski zatresao mrežu sa desetak metara.

Ni posle vođstva, ekipa Erika ten Haga nije se zaustavljala. Već u sledećem napadu viđena je nova opasna situacija u šesnaestercu Lorisa, da bi nekoliko minuta kasnije ponovo Van de Bek bio u gol prilici.

Sjajno je Dušan Tadić uposlio borbenog vezistu na levoj strani, ali je ovoga puta golman Spursa kao pobednik izašao iz tog duela.

Prvu konkretniju priliku za domaće propustio je Ljorente, čiji je udarac glavom posle prekida završio pred gola, a Totenhem je i do poluvremena jedine šanse za poravnanje stvarao posle centaršuteva iz slobodnih udaraca. Najbolju je imao Aldevereld u nadoknadi vremena, međutim, lopta je otišla preko prečke.

Od starta drugog dela tim Maurisija Poketina zaigrao je znatno konkretnije, zapretio odmah preko Alija i tom prilikom uputio prvi udarac u okvir gola, a vrlo brzo je Ali pokušao i glavom. Bezuspešno.

Posle perioda bolje igre domaćih, tempo je opao, što je Ajaksu savršeno odgovaralo, pa je u 78. minutu imao najbolju priliku da udvostruči prednost.

Tadić je uposlio Neresa na levoj strani, ovaj šutirao iz prve u dalji ugao, ali je stativa spasla Pevce!

To je praktično bila i poslednja konkretna situacija do kraja utakmice. Londonski sastav je svim silama pokušavao da barem izbegne poraz i stekne bolju poziciju pred revanš, međutim, organizovana odbrana domaćih ukrotila je svaki pokušaj.