Liga nacija: Srbija “na mišiće” savladala Crnu Goru (VIDEO)

Orlovi na stadionu “Rajko Mitić” savladali selekciju Crne Gore

Reprezentacija Srbije slavila je u pretposlednjem meču Lige nacija protiv Crne Gore i napravila veliki korak ka osvajanju prvog mesta u grupi i plasmanu u Diviziju B za sledeći ciklus UEFA takmičenja.

Prvih pola sata prvog poluvremena prošlo je u “miroljubivom” ritmu. Crna Gora je činilo se češče pokušavala, a Orlovi su čekali svoje prilike iz kontra napada i to im je i donelo rezultat.

Za samo dva minuta, od 28. do 30. Srbija je u dva brza kontra napada postigla dva gola. Prvo je Dušan Tadić odlično pronašao Adema Ljajića na sredini terena. Ljajić je odlično istrčao i pogodio za 1:0.

Nepuna dva minuta kasnije, nakon nove kontre, Aleksandar Kolarov je u kaznenom prostoru pronašao Aleksandra Mitrovića koji pogađa za 2:0.

Prošlo je osam minuta od tada, a Srbija je bila u prilici da povede sa 3:0. Sudija je bio uveren da je u kaznenom prostoru Nemanja Matić oboren, ali se na usporenom snimku videlo da se igrač Srbije sam sapleo.

Mitrović je želeo da “bocne” loptu i tako je pošalje u mrežu, ali je umesto toga prebacio gol za čitavih metar.

U samom finišu prvog poluvremena Srbija je imala nekoliko lepih prilika, ali je nakon prvih 45 minuta ostalo 2:0.

U drugom poluvremenu Crna Gora je napadala, a Srbija kao i u prvom poluvremenu čekala prilike iz kontre.

Crnogorci do gola dolaze u 59. minutu preko Stefana Mugoše ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Čini se da je ovde pogrešio linijski sudija i da je pozicija crnogorskog napadača bila čista.

U 70. minutu nije bilo nikakve dileme – Kosović je odlično u gužvi uspeo da pronađe Mugošu koji šalje loptu iza leđa Predraga Rajkovića.

Finiš meča doneo nam je nekoliko zanimljivih prilika koje je imala Crna Gora za izjednačenje, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ukoliko Rumunija ne pobedi Litvaniju, Srbiji meč sa Litvanijom neće imati rezultatski značaj u smislu borbe za poziciju.

Poslednji meč Srbija igra u utorak protiv Litvanije (utorak, 20. novembar od 20:45 na stadionu Partizana) dok će Crna Gora igrati sa Rumunijom.